Hitowy transfer Bayernu potwierdzony

Dayot Upamecano
Dayot Upamecano PressFocus

Bayern Monachium oficjalnie potwierdził zakup Dayota Upamecano z RB Lipsk. Obrońca podpisał umowę do końca czerwca 2026 roku.

Dayot Upamecano (22 lata, RB Lipsk) dołączy do Bayernu Monachium od 1 lipca 2021 roku. Obrońca i rekordowi mistrzowie Niemiec uzgodnili warunki pięcioletniego kontraktu, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie bawarskiego klubu.

Poniżej pojawiła się też wypowiedź Hasana Salihamidzicia.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że byliśmy w stanie podpisać kontrakt z Dayotem Upamecano w imieniu Bayernu Monachium. Jesteśmy przekonani, że stanie się bardzo ważnym członkiem naszej drużyny w nadchodzących latach – powiedział dyrektor sportowy rekordowych mistrzów Niemiec.

Choć francuski stoper kosztował niemało, bo mówi się o 42,5 milionach euro, podpisanie go za taką kwotę i tak trzeba uznać za dobry interes dla Bayernu Monachium. 22-latek uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych środkowych obrońców na świecie. Jest świetny w grze w powietrzu, szybki i potrafi dobrze wyprowadzać piłkę. Ponadto, pomimo młodego wieku, jest on już doświadczony w grze na najwyższym poziomie. Upamecano oczarował Europę zeszłorocznymi występami w Lidze Mistrzów dla RB Lipsk.

Choć samym transferem najbardziej zdziwiony był trener Byków, Julian Nagelsmann, Upamecano pozostaje jednym z filarów zespołu z Lipska. W obecnym sezonie rozegrał dla niego łącznie 26 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zanotował jedną bramkę i jedną asystę.

Komentarze