Barcelona będzie miała problem? Gundogan może zmienić plany

Fabrizio Romano informuje, że Ilkay Gundogan może jednak pozostać w Manchesterze City na kolejny sezon. Obie strony negocjują warunki nowej umowy, która prawdopodobnie zatrzyma Niemca w Premier League.

Ilkay Gundogan
IMAGO / Sergio Ruiz Na zdjęciu: Ilkay Gundogan
  • Barcelona planowała pozyskać Gundogana na zasadzie wolnego transferu
  • Manchester City planuje jednak zatrzymać pomocnika
  • Obywatele oferują Niemcowi nowy kontrakt na lepszych warunkach

Gundogan zostanie w Manchesterze City?

Według najnowszych doniesień Ilkay Gundogan zostanie w Manchesterze City. Jego obecny kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu, ale wiele wskazuje na to, że zostanie przedłużony.

Wcześniej wydawało się, że Niemiec trafi do FC Barcelony. Katalończycy oferowali mu trzyletnią umowę, a niektóre media pisały nawet o osiągniętym porozumieniu. Niemiec był zdecydowany na ten ruch, ponieważ dotychczas City chcieli przedłużyć z nim kontrakt jedynie o rok, natomiast pomocnik oczekiwał wieloletniej propozycji.

Jednak dobre występy Gundogana w ostatnich tygodniach miały wpłynąć na ofertę Manchesteru City, który zamiast rocznej umowy, proponuje dwuletnią. Również Pep Guardiola publicznie wyraził chęć kontynuowania współpracy z zawodnikiem. Według mediów porozumienie jest blisko.

To bardzo złe wieści dla Barcelony, która miała nadzieję sprowadzić tak znakomitego piłkarza na zasadzie wolnego transferu. Katalończykom z pewnością trudno będzie znaleźć innego zawodnika o takich umiejętnościach na równie korzystnych warunkach finansowych.

Zobacz również: Otoczenie Kimmicha zaoferowało jego usługi gigantowi

Komentarze