Góralski dogadany z nowym klubem. Możliwy spory awans

Jacek Góralski
Pressfocus Na zdjęciu: Jacek Góralski

W najbliższym oknie transferowym Jacek Góralski może opuścić Kairat Ałmaty. Reprezentant Polski jest dogadany z klubem z Bundesligi.

  • Jacek Góralski może zmienić klub przez sezonem 2022/2023
  • Polaka chce drużyna z Bundesligi
  • 29-latek dogadał się już nawet z Bochum w sprawie kontraktu

Polak z szansę na grę w czołowej lidze Europy

Na trwające zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami Ligi Narodów, Jacek Góralski przyjechał jako piłkarz Kairatu Ałmaty. Czesław Michniewicz kolejne powołania dla 29-latka może wysłać już nie do ligi kazachskiej, a do Bundesligi. Polaka w swoich szeregach chce mieć VFL Bochum.

Potencjalny nowy klub Góralskiego w minionym sezonie był beniaminkiem. Bochum udało się zostać w niemieckiej elicie, ponieważ wyprzedziło aż pięć drużyn. Kolejne rozgrywki zapowiadają się jednak jako znacznie trudniejsze, więc zespół musi zostać wzmocniony. Być może właśnie Polakiem.

29-letni defensywny pomocnik jest chętny na wzmocnienie Bochum, z którym ustalił już nawet warunki kontraktu. Transfer do Bundesligi nie wiązałby się raczej ze wzrostem zarobków. Kairat płaci bowiem bardzo dobrze. Polak zaliczyłby jednak spory awans sportowy.

Bochum nie należy do zamożnych klubów, więc pojawił się problem ze spełnieniem finansowych oczekiwań Kairatu. Góralskiego wiąże jeszcze półroczna umowa z aktualnym pracodawcą. Ten ma zatem ostatnią okazję na spieniężenie Polaka. 29-latek przez portal Transfermarkt wyceniany jest na 1,8 miliona euro.

Czytaj także: Polska – Walia. Pochwała przeciętności. Być przeciętnym to nic złego

Komentarze