Stuttgart pozyskał byłego stopera Borussi Dortmund

Daniel-Axel Zagadou
PressFocus Na zdjęciu: Daniel-Axel Zagadou

Dan-Axel Zagadou po wielu miesiącach wreszcie znalazł nowego pracodawcę. W poniedziałek VFB Stuttgart poinformował w oficjalnym komunikacie o podpisaniu kontraktu z francuskim stoperem.

  • Od początku lipca nowego pracodawcy poszukiwał Dan-Axel Zagadou
  • Francuzem interesowało się wiele klubów, ale żaden nie złożył mu oficjalnej propozycji
  • W poniedziałek umowę z 23-latkiem podpisał VFB Stuttgart

Zagadou będzie mógł znów skupić się na grze

Mimo zaledwie 23-lat na karku Dan-Axel Zagadou ma już za soba wiele poważnych kontuzji, które uniemożliwiły mu złapania regularności w barwach Borussi Dortmund. Klub nie był przekonany co do przedłużania kontraktu z Francuzem, który regularnie jest niedostępny z powodu kontuzji. Finalnie klub zaoferował stoperowi nową umowę, jednak obie strony nie doszły do porozumienia. 

Zagadou od 1 lipca stał się wolnym zawodnikiem i choć interesowało się nim wiele topowych europejskich zespołów, znalezienie nowego pracodawcy okazało się trudniejsze niż się mogło wydawać. Agenci zawodnika w trakcie letniego okienka transferowego nie doszli do porozumienia z żadną drużyną, a sytuacja Francuza stawała się coraz trudniejsza. Wreszcie pomocną dłoń w jego kierunku postanowił wyciągnąć VFB Stuttgart

W poniedziałek 23-latek parafował umowę z niemiecką drużyną, która poinformowała o tym w oficjalnym komunikacie. Zawodnik z nowym klubem podpisał kontrakt do końca czerwca 2026 roku. 

– Jestem szczęśliwy z powodu podpisania umowy. Chciałbym podziękować działaczom VFB Stuttgart dzięki którym tu jestem. Dziękuję im za wiarę we mnie. Nie mogę się już doczekać kiedy dołączę na boisku do nowych klubowych kolegów – stwierdził środkowy obrońca.

Przeczytaj również: Milan wznowi zimą prace nad transferem pomocnika Chelsea

Komentarze