FC Barcelona i Real Madryt mogą stanąć na drodze polskiego bramkarza, ciekawy transfer o krok

Bartłomiej Drągowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski to od dłuższego czasu jeden z tych zawodników Fiorentiny, który łączony jest przez media z nowym pracodawcą. Nowe wieści na temat zawodnika przekazał dziennikarz Nicolo Schira, sugerując, że reprezentant Polski zakotwiczy ostatecznie w hiszpańskiej La Liga, gdzie będzie mógł rywalizować z FC Barceloną, czy Realem Madryt.

  • Wszystko wskazuje na to, że powoli dobiega końca przygoda Bartłomieja Drągowskiego w Serie A
  • 24-letni bramkarz o miejsce w kadrze na mundial w Katarze może walczyć w Hiszpanii
  • Dziennikarz Nicolo Schira ujawnił, że zawodnik ma związać się z Espanyolem

Drągowski zakotwiczy w Barcelonie?

Bartłomiej Drągowski ma kontrakt ważny z Fiorentiną do końca czerwca 2023 roku. Toskańczycy mają zatem tego lata jedną z ostatnich okazji na to, aby odzyskać pieniądze zainwestowane w zawodnika w 2016 roku. 24-latek zasilił szeregi ekipy ze Stadio Artemio Franchi za 2,5 miliona euro z Jagiellonii Białystok.

Dziennikarz Nicolo Schira ujawnił natomiast za pośrednictwem mediów społecznościowych, że polski bramkarz niebawem dołączy do Espanyolu. Drągowski ma parafować z hiszpańskim klubem kontrakt na cztery lata. Przedstawiciel Serie A i ekipa z Hiszpanii mają zamiar zamknąć transakcję jak najszybciej.

Dwukrotny reprezentant Polski w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w dziewięciu spotkania Fiorentiny, przegrywając ogólnie rywalizację o grę w pierwszym składzie z Pietro Terracciano. Drągowski ogólnie ma na swoim koncie 95 występów w Serie A.

Jeśli transfer z udziałem Polaka stanie się faktem, to Drągowski o wyjściowy skład będzie walczył z Joanem Garcią. Rynkowa wartość 24-letniego golkipera wynosi sześć milionów euro.

Czytaj więcej: Klub z La Ligi walczy o Drągowskiego. Polak chce transferu

Komentarze