Fabrizio Romano potwierdza: Paulo Dybala dostępny w promocyjnej cenie

Fabrizio Romano potwierdził wcześniejsze informacje mediów z Półwyspu Apenińskiego - Paulo Dybala ma w swojej umowie z AS Romą dwie klauzule odejścia. Jedna jest skierowana do klubów włoskich, a druga do ekip zagranicznych.

Paulo Dybala
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Paulo Dybala
  • Paulo Dybala latem będzie dostępny za niewielkie pieniądze
  • Włoskie drużyny mogą wykupić Argentyńczyka za 20 mln euro
  • Kluby z zagranicy na stół muszą wyłożyć zaledwie 12 mln euro

Paulo Dybala zmieni barwy klubowe? Kuszące klauzule w umowie Argentyńczyka

Jak podaje Fabrizio Romano, Paulo Dybala przed przenosinami do AS Romy zapewnił sobie wpisanie w umowę dwóch klauzul odejścia. Kluby z Włoch mogą sprowadzić 38-krotnego reprezentanta Argentyny za 20 mln euro, ale w przypadku takiej oferty ekipa z Rzymu może anulować transfer poprzez podniesienie wynagrodzenia piłkarza z 3,8 mln euro na 6 mln euro rocznie.

Dla drużyn zagranicznych 29-latek jest natomiast dostępny za zaledwie 12 mln euro. Paulo Dybala póki co jest jednak szczęśliwy w Rzymie i ostatecznie decyzja o przyszłości będzie należała do niego, jeśli na stole pojawi się jakaś propozycja.

Zawodnik polskiego pochodzenia z powodzeniem występuje w koszulce Giallorossich od lipca 2022 roku, kiedy to trafił na Stadio Olimpico za darmo po tym, jak wygasł jego kontrakt z Juventusem. Cofnięty napastnik spędził w Turynie siedem lat, a wcześniej przywdziewał trykot Palermo oraz rodzimego Instituto AC Cordoba.

Paulo Dybala w 34 spotkaniach obecnej kampanii zdobył 16 bramek i dołożył do tego dorobku 8 asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia Argentyńczyka na 30 milionów euro. Umowa atakującego z AS Romą wygasa 30 czerwca 2025 roku.

Komentarze