Di Maria: Ronaldo “umarłby”, by przejść do PSG

Angel Di Maria
PressFocus Na zdjęciu: Angel Di Maria

Angel Di Maria w rozmowie z TyC Sports wypowiedział się na temat Lionela Messiego, Kuna Aguero czy Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk uważa, że CR7 “umarłby”, byle dołączyć do Paris Saint-Germain, ale cieszy się, że to jego rodak ostatecznie trafił do stolicy Francji.

  • Angel Di Maria udzielił wywiadu TyC Sports
  • W nim Argentyńczyk wypowiedział się na temat Kuna Aguero, Leo Messiego czy Cristiano Ronaldo
  • Gracz PSG uważa, że CR7 bardzo chciałby dołączyć do jego drużyny, ale cieszy się, że zamiast Portugalczyka do Paryża trafił Messi

“Aguero chciałby się zabić z powodu swojej sytuacji”

Angel Di Maria udzielił wywiadu TyC Sports, w którym wypowiedział się na temat kilku swoich kolegów z boiska. Jednym z poruszonych tematów była sytuacja Kuna Aguero. Napastnik dołączył za darmo do Barcelony, by występować w jednej drużynie z Leo Messim tylko po to, by ten przeszedł do Paris Saint-Germain.

Kun chciałby się zabić, co innego mógłby zrobić – odpowiedział Di Maria ze śmiechem. – Abstrahując od tego [odejścia Messiego – przyp. PP], najgorszą rzeczą dla niego jest kolejna kontuzja i kilkutygodniowa przerwa w grze. To najsmutniejsza kwestia – dodał Argentyńczyk.

“Ronaldo umarłby, by przejść do PSG”

Cristiano Ronaldo był inną gwiazdą, którą w tym okienku łączono z transferem z Juventusu do Paris Saint-Germain. Choć pojawiły się informacje, jakoby Portugalczyk miał przenieść się do stolicy Francji za rok jako wolny gracz, Di Maria uważa, że jego były kolega z szatni żałuje, że nie reprezentuje barw PSG.

Cristiano musi chcieć się zabić przez to, że nie jest w PSG. Liczba graczy najwyższej jakości, którą ma teraz Paris Saint-Germain jest wyjątkowa. To nie zdarza się często klubom, a świetni zawodnicy zawsze chcą grać z najlepszymi. Cristiano z pewnością chciałby tu być, ale klub sprowadził Messiego i na szczęście jest znacznie lepszy – powiedział Argentyńczyk, chwaląc kolegę z reprezentacji.

Dla mnie gra z Messim jest bardzo łatwa. Jeśli biegniesz, on poda ci piłkę prosto pod nogi. Nie można mieć wymówek. Mam z nim wyśmienitą relację, zarówno na boisku, jak i poza nim. Łatwo zrozumieć, czego on chce. Messi jest z innego świata. Kopniesz do niego kamień, a on go zatrzyma. Podaje ci bez najmniejszego wysiłku, myśli szybciej niż ktokolwiek inny. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Grałem z Cristiano, Neymarem, Kylianem Mbappe, Wayne’em Rooneyem, Robinem Van Persie, Zlatanem Ibrahimoviciem, Karimem Benzemą czy Garethem Bale’em i szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem kogoś takiego, jak Messi. Jest unikalny. Myślę, że będzie mu tu lepiej niż w Katalonii – dodał były gracz Realu Madryt.

Paris Saint-Germain już w środę rozegra spotkanie drugiej kolejki Ligue 1 przeciwko Strasbourgowi. Ani Di Maria, ani Messi nie zostali jednak powołani, bo wciąż dochodzą do normalnej dyspozycji po krótkich wakacjach.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze