David na celowniku gigantów Premier League

Jonathan David
Jonathan David PressFocus

Lille jest niespodziewanie liderem francuskiej Ligue 1 i poważnym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Francji w tym sezonie. Jednym z jego kluczowych zawodników jest Jonathan David, który swoimi bardzo dobrymi występami w tym sezonie zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich klubów, w tym przedstawicieli Premier League.

Kanadyjczyk podbija Ligue 1

21-letni Kanadyjczyk na boiskach Ligue 1 występuje zaledwie od sierpnia ubiegłego roku, kiedy Lille zdecydowało się na wyłożenie za niego 27 milionów euro. Wcześniej przez dwa sezony bronił barw belgijskiego KAA Gent.

Inwestycja okazała się niezwykle udana. David wystąpił do tej pory w 33 ligowych spotkaniach, zdobywając w nich 11 bramek i dokładając do tego dwie asysty. Kanadyjczyk ma również ogromny wpływ na grę całego zespołu, który na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu sensacyjnie prowadzi w ligowej tabeli.

Premier League kolejnym przystankiem?

Forma prezentowana przez Davida nie pozostała niezauważona przez przedstawicieli czołowych europejskich klubów i niewykluczone, że latem do walki o jego sprowadzenie przystąpi kilka klubów. Jak informuje Fichajes Kanadyjczyk znajduje się na celowniku między innymi Arsenalu i Manchesteru United, których celem jest wzmocnienie ofensywy przed nowym sezonem.

Zainteresowane kluby niewątpliwie będą musiały liczyć się z koniecznością sięgnięcia głębiej do kieszeni. Aktualna umowa Davida z francuskim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, dlatego też Lille znajduje się w świetnej pozycji negocjacyjnej.

Komentarze