Czołowy gracz Fortuna 1. Liga zagra w Krakowie

Mateusz Bochnak
PressFocus Na zdjęciu: Mateusz Bochnak

Cracovia poinformowała, że jej piłkarzem został Mateusz Bochnak. 24-letni skrzydłowy poprzednio reprezentował barwy Chrobrego Głogów.

  • Trzech nowych piłkarzy ma kadrze Cracovia
  • Tym razem krakowianie zakontraktowali polskiego zawodnika
  • Do drużyny Jacka Zielińskiego dołączył Mateusz Bochnak

Cracovia dokonała trzeciego zimowego transferu

W górnej połowie tabeli miniony rok kalendarzowy zakończyła Cracovia. Rozegrała ona 17 meczów, w których wywalczyła 25 punktów. Pasy zapewne czują lekki niedosyt po kapitalnym starcie sezonu 2022/2023. Przed drużyną Jacka Zielińskiego wciąż jednak wiele spotkań. Ekipa z Małopolski ma zatem szansę na poprawienie swojej pozycji w Ekstraklasie.

Cracovia nie próżnuje w zimowym oknie transferowym. Do zespołu Jacka Zielińskiego dołączyło dotychczas dwóch nowych piłkarzy. Szeregi Pasów zasilili środkowy obrońca Arttu Hoskonen i defensywny pomocnik Jani Atanasov. Kosztowali oni odpowiednio 250 i 420 tysięcy euro. W Krakowie nie oszczędzają zatem na wzmocnieniach.

Do krakowskiej drużyny dołączył także Mateusz Bochnak. Kwota jego wykupu z Chrobrego Głogów nie jest znana. Można się jedynie domyślać, że nie z kontra Cracovii ubyło trochę pieniędzy, ponieważ ich szeregi zasilił czołowy zawodnik Fortuna 1. Liga. 24-latek w bieżącym sezonie może się pochwalić ośmioma golami i czterema asystami na zapleczu Ekstraklasy. Bochnak podpisał dwuipółletni kontrakt ze swoim nowym pracodawcą.

Czytaj także: ŁKS ma nowego piłkarza. Transfer z Ekstraklasy

Komentarze