Pojawiła się nowa opcja transferowa dla Griezmanna

Antoine Griezmann
Pressfocus Na zdjęciu: Antoine Griezmann

Antoine Griezmann jest w tym sezonie na ustach mediów, jednak nie ze względu na swoje występy. Spór o kontrakt zawodnika toczą FC Barcelona i Atletico Madryt, które chce uniknąć płacenia klauzuli wykupu Francuza. Dziennikarze Mundo Deportivo przekazali, że pogodzić oba kluby może Manchester United, który rozważa angaż 31-latka.

  • Antoine Griezmann w tym sezonie pełni w Atletico jedynie rolę rezerwowego
  • Atleti i Barcelona wciąż nie doszły do porozumienia w kwestii kwoty wykupu Francuza
  • Wykorzystać trudne położenie Griezmanna może Manchester United, który poszuka zimą wzmocnień w ataku

Manchester United liczy na przekonanie Griezmanna do transferu

Z powodu zapisów w swoim kontrakcie, Antoine Griezmann występuje w tym sezonie jedynie jako rezerwowy w Atletico Madryt. Klub chce uniknąć obowiązku opłacenia jego klauzuli odstępnego na poziomie 40 milionów euro. Z tego względu wymógł na Diego Simeone, by ten wpuszczał go głównie na końcówki meczów. Spotkanie z Realem Madryt było pierwszym w rozgrywkach 2022/23, w którym Francuz rozegrał pełne 90 minut. 

31-latek nie jest potrzebny FC Barcelonie, co jasno dał do zrozumienia Xavi, mówiąc że w jego opinii, Griezmann jest piłkarzem Atletico. Rojiblancos są obecnie w trakcie batalii prawnej z Blaugraną. Klub nie chce opłacać klauzuli Francuza, choć niewykluczone, że oba zespoły dojdą w trakcie sezonu do kompromisu w tej sprawie. 

Dziennikarze Mundo Deportivo przekazali w poniedziałek, że zainteresowanie sprowadzeniem Francuza wykazał Manchester United. Erik ten Hag chciałby wzmocnić ofensywę Czerwonych Diabłów, a Griezmann odpowiada mu swoim profilem. Klub musiałby jednak dojść najpierw do porozumienia zarówno z Atletico, jak i Barceloną. 

Manchester United wykorzystując ambicję Griezmanna może postarać się wykupić go już w trakcie zimowego okienka transferowego. Napastnik na dłuższą metę może nie chcieć pełnić jedynie roli rezerwowego w Atletico. Transfer do Anglii w takiej sytuacji nie wydaje się złym rozwiązaniem dla Francuza.

Czytaj też: Rasistowski skandal przed meczem Atletico – Real Madryt [WIDEO]

Komentarze