Barcelona szuka sposobu na pozyskanie brazylijskiego talentu

FC Barcelona na prośbę Xaviego postara się latem sprowadzić Vitora Roque. Brazylijczyk pozostaje głównym celem Dumy Katalonii, której na razie brakuje środków na jego transfer. Mundo Deportivo przekazało, na jakiej zasadzie klub może sprowadzić snajpera.

Vitor Roque
Pressfocus Na zdjęciu: Vitor Roque
  • Vitor Roque znajduje się na szczycie listy życzeń FC Barcelony, jednak klub nie ma środków na jego transfer
  • Brazylijczykiem interesuje się wiele topowych zespołów, jednak snajperowi zależy na przenosinach do Dumy Katalonii
  • Barca może wypożyczyć zawodnika z obowiązkiem wykupu po sezonie, lub postarać się rozłożyć płatność za niego na raty

Alternatywne sposoby na pozyskanie Vitora Roque

Vitor Roque znajduje się na liście życzeń wielu topowych europejskich klubów. Pierwszeństwo do jego transferu ma jednak FC Barcelona, która jako pierwsza nawiązała kontakt z Athletico Paranaense. Koszty sprowadzenia Brazylijczyka przekraczają jednak aktualnie możliwości Dumy Katalonii.

Działacze Blaugrany pracują intensywnie nad alternatywnymi sposobami pozyskania napastnika. Dziennikarze Mundo Deportivo zdradziło szczegóły, jak klub mógłby pozyskać wymarzonego napastnika. 

Athletico Paranaense oczekuje gotówki za Vitora Roque, podczas gdy Barca proponowała wypożyczenie zawodnika. Alternatywą jest wypożyczenie go z obowiązkiem wykupu w 2024 roku. Druga opcją jest rozłożenie płatności za 18-latka. Azulgrana musiałaby jednak najpierw wpłacić za niego odpowiednią “zaliczkę”. Brazylijski klub oczekuje za swoją gwiazdę kwoty zbliżonej do 50 milionów euro.

Przeczytaj: Transfer Messiego decydujący dla przyszłości Fatiego

Komentarze