Bracia Thuram wylądują w jednym klubie?

Świeżo upieczony reprezentant Francji, Khephren Thuram, może latem zostać bohaterem głośnego transferu. Do kolejki zainteresowanych dołączyło Newcastle United, które pragnie ściągnąć także jego brata, Marcusa Thurama.

Khephren Thuram
fot. PressFocus Na zdjęciu: Khephren Thuram
  • Khephren Thuram budzi zainteresowanie wśród wielu mocnych ekip
  • Jednokrotny reprezentant Francji trafił na listę życzeń Newcastle United
  • Latem pomocnik może znaleźć się w jednym klubie ze swoim bratem

Newcastle rozbije bank na reprezentanta Francji?

Obecny sezon jest przełomowy dla Khephrena Thurama. 22-latek stanowi o sile środka pola Nicei, a dobre występy w klubie zaowocowały powołaniem oraz debiutem w seniorskiej reprezentacji Francji. Pojawił się on bowiem na boisku w końcówce marcowego meczu eliminacji do EURO 2024 przeciwko Holandii.

Latem Thuram będzie miał szansę na hitowy transfer. Wychowanek AS Monaco od dłuższego czasu jest łączony z Paris Saint-Germain. Tam mógłby trafić pod skrzydła swojego byłego trenera, czyli Christophe’a Galtiera. Kuszącą opcją jest również opuszczenie rodzimego kraju. Pomocnik trafił bowiem na listę życzeń Newcastle United, które poszukuje jakościowego partnera dla Bruno Guimaraesa.

Sroki będą musiały liczyć się ze sporym wydatkiem. Wartość Thurama konsekwentnie rośnie, a obecnie jest on wyceniany na ponad 30 milionów euro.

Co ciekawe, na St. James’ Park 22-latek mógłby spotkać się ze swoim bratem. Newcastle United wykazuje poważne zainteresowanie transferem także Marcusa Thurama. Za kilka miesięcy napastnikowi wygaśnie kontrakt z Borussią Moenchengladbach. Nowy pracodawca nie został jeszcze wybrany, natomiast Sroki są jednym z poważniejszych kandydatów.

Zobacz również: Luis Enrique wytypował konkretny kierunek. “Chciałbym tam pracować”

Komentarze