Man Utd faworytem do pozyskania młodego talentu z Marsylii

Boubacar Kamara
Pressfocus Na zdjęciu: Boubacar Kamara

Boubacar Kamara znalazł się na liście życzeń wielu drużyn z Europy. Defensywny pomocnik nie chce przedłużać kontraktu z Olympique Marsylia, dlatego zimowe okienko jest ostatnią okazją na uzyskanie za 22-latka jakichkolwiek pieniędzy. Jak twierdzi The Mirror, aktualnie w wyścigu o podpis Francuza prowadzi Manchester United.

  • Boubacar Kamara wzbudził potężne zainteresowanie swoją osobą na rynku transferowym
  • Francuz chciałby spróbować nowego wyzwania i jest gotowy odejść już w styczniu
  • Olympique Marsylia wyceniła 22-latka, dlatego ostateczna decyzja należy wyłącznie do piłkarza

Old Trafford nowym domem dla Kamary?

Na starcie sezonu Boubacar Kamara przekazał władzom Olympique Marsylia, że nie przedłuży wygasającej w czerwcu umowy. Co prawda, klub starał się jeszcze przekonać zawodnika do podjęcia innej decyzji, jednak w jego planach nic się nie zmieniło.

Wraz z otworzeniem się zimowego okienka, agenci Kamary odbierają po kilka telefonów dziennie. Najwięcej dostają ich z Anglii, ale nie brakowało także połączeń z Hiszpanii.

Pomocnik oczekuje zarobków w okolicy 150 tyś. funtów tygodniowo. Stąd na stół trafiły konkretne oferty od Leeds, West Ham i nawet Newcastle. Nie tak dawno mówiło się jeszcze o Realu Madryt czy FC Barcelonie. Jak się okazało, hiszpańskie ekipy odrzucają jednak finansowe oczekiwania 22-latka.

Tymczasem według The Mirror, najciekawszy projekt na rozwój kariery Kamary mieli przedstawić działacze Man Utd. Ralf Rangnick odkąd tylko zjawił się na Old Trafford, planował wzmocnić drugą linię.

Dlatego też, Czerwone Diabły są w stałym kontakcie z Olimpijczykami. Podczas rozmów padła nawet minimalna cena za wykup usług zawodnika. Do tego obie strony uzgodniły długość kontraktu. Marsylia oczekuje, co najmniej 10 mln funtów, więc taka kwota wydaje się dość promocyjna. Natomiast Francuz podpisałby pięcioletnią umowę z potężną klauzulą wykupu.

Boubacar Kamara jest pewnym punktem drużyny Sampaoliego. Od jesieni wystąpił w 24 spotkaniach, notując w nich gola. Najlepiej czuje się na pozycji cofniętego pomocnika. Słynie z kapitalnego przeglądu pola, a i w zadaniach defensywnych sprawuje się przyzwoicie.

Ostateczna decyzja należy już wyłącznie do gracza. Jak uważają eksperci z Anglii, Manchester United wysunął się na prowadzenie w walce o podpis 22-latka. Ponoć wielkim zwolennikiem talentu Kamary jest sam Rangnick, a do tego w kadrze jest jeszcze Paul Pogba czy Raphael Varane. Stąd o aklimatyzacje w nowym miejscu byłoby na pewno łatwiej.

Do tego szefowie z Teatru Marzeń zamierzają spełnić każdą zachciankę finansową Kamary, czym mogą uprzedzić inne zespoły, które nie są w stanie pozwolić sobie na szastanie pieniędzmi w obecnych czasach.

Czytaj więcej: Od Marcelo do Coutinho: najciekawsze zimowe transfery w La Lidze w XXI wieku

Komentarze