Borussia zrewidowała swoje oczekiwania. Sancho ponownie wyceniony

Jadon Sancho
Jadon Sancho PressFocus

Zbliża się letnie okno transferowe, wracają także spekulacje dotyczące przyszłości skrzydłowego Borussii Dortmund Jadona Sancho. Jak informuje ESPN, niemiecki klub jest gotowy na sprzedać 21-letniego reprezentanta Anglii pod warunkiem otrzymania za niego 100 milionów euro.

Sancho nadal na celowniku klubów Premier League

Sancho już latem ubiegłego roku było mocno łączony z opuszczeniem klubu z Signal Iduna Park, z którym jest związany umową do czerwca 2023 roku. Poważnie zainteresowani jego sprowadzeniem byli przedstawiciele Manchesteru United, ale nie byli w stanie spełnić oczekiwań finansowych władz Borussii. Klub z Dortmundu oczekiwał wówczas za swojego piłkarza ponad 120 milionów euro.

Utalentowany reprezentant Anglii nadal znajduje się na celowniku Czerwonych Diabłów, a zainteresowanie nim mają wyrażać również przedstawiciele Liverpoolu. Władze Borussii Dortmund zdają sobie sprawę z sytuacji i według ESPN wyceniły swojego piłkarza. W porównaniu do ubiegłego roku obniżyli nieco swoje oczekiwania i byliby go skłonni sprzedaż za 100 milionów euro.

– Już w zeszłym roku mieliśmy dżentelmeńską umowę z Sancho. Są pewne warunki, które muszą zostać spełnione, aby Jadon mógł opuścić klub. Czas i kwota były i nadal są decydującymi parametrami – powiedział w niedzielnej rozmowie ze Sport 1 dyrektor sportowy klubu Michael Zorc.

Sancho jest zawodnikiem Borussii Dortmund od lipca 2017 roku, kiedy przeniósł się do Niemiec z Manchesteru City. Od tamtej pory rozegrał w pierwszym zespole 133 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 46 bramek i notując 62 asysty. W tym sezonie wystąpił do tej pory w 34 spotkaniach, strzelając 12 goli i dokładając do tego 18 asyst.

Komentarze