Barca osiągnęła porozumienie z Leeds. W grze ogromne pieniądze

Raphinha
Pressfocus Na zdjęciu: Raphinha

Zdaniem Bena Jacobsa saga transferowa z udziałem Raphinii może wkrótce dobiec końca. Zdaniem dziennikarza FC Barcelona i Leeds United doszły do porozumienia ws. transferu Brazylijczyka. Wicemistrzowie Hiszpanii zapłacą za niego aż 75 milionów euro.

  • FC Barcelona i Leeds od wielu tygodni negocjują transfer Raphinii
  • Wcześniej atrakcyjniejszą ofertę za skrzydłowego złożyła Chelsea, ale zawodnik wolał wybrać ofertę Barcy
  • Brazylijczyk ma przenieść się do stolicy Katalonii za 75 milionów euro

Barca rozbije bank za gwiazdę Pawi

FC Barcelona od wielu tygodni negocjuje z Leeds United transfer Raphinii. Brazylijczyk jest zachwycony możliwością gry na Camp Nou, jednak do tej pory kluby dalekie były od porozumienia. Na przeszkodzie operacji stały wysokie wymagania finansowe Pawi, które nie chciały rozstawać się ze swoją największą gwiazdą.

Zarząd Leeds w zeszłym tygodniu porozumiał się już z Chelsea, która również starała się o Brazylijczyka. Ten wolał jednak przenieść się do Dumy Katalonii, dlatego blokował ruch do The Blues. Raphinha miał nadzieję, że Barca poprawi swoją ofertę finansową i dojdzie do porozumienia z Pawiami. Według Bena Jacobsa oba kluby są tego bliskie. Blaugrana zdecydowała się sięgnąć głębiej do portfela i jej najnowsza oferta opiewa na 75 milionów euro. 

Angielski klub informował już wcześniej o tym, że Raphinha nie pojedzie razem z resztą drużyny na obóz przygotowawczy. Było to spowodowane jego rychłym odejściem. O działaniach Barcy informował także Fabrizio Romano. Jego zdaniem klub w tym tygodniu będzie finalizował operacje ściągnięcia skrzydłowego na Camp Nou. Jeśli transfer dojdzie do skutku, 25-latek zostanie jednym z najdroższych nabytków w historii katalońskiego klubu.

Czytaj dalej: Francisco Trincao jedną nogą poza Barceloną

Komentarze