Bale: muszę wrócić do Madrytu, później zadecyduję, co dalej

Gareth Bale
Gareth Bale PressFocus

Gareth Bale wyznał ostatnio, że zamierza wrócić do Madrytu po zakończeniu wypożyczenia do Tottenhamu. Na konferencji prasowej reprezentacji Walii rozwinął tę myśl.

Bale wróci do Realu Madryt

W zeszłym tygodniu Gareth Bale wywołał polemikę, wyznając, że zamierza po sezonie wrócić do Realu Madryt. Walijczyk przebywa obecnie na wypożyczeniu w Tottenhamie. Jego forma przed przerwą reprezentacyjną wzrosła, przez co stał się dla Jose Mourinho członkiem wyjściowego składu. W całym sezonie rozpoczął jednak od początku zaledwie sześć spotkań w Premier League.

Zeszłego lata wydawało się, że relacja Bale’a z Zinedine’em Zidane’em została całkowicie zerwana. Przyszłość napastnika pozostaje niejasna. Mało prawdopodobne wydaje się, by Los Blancos chcieli włączyć go z powrotem do składu. Z drugiej strony znalezienie nabywcy, który spełniłby oczekiwania finansowe Królewskich i samego gracza może okazać się niewykonalne. Kontrakt Bale’a z Realem Madryt obowiązuje do czerwca 2022 roku. Niebawem musi zatem zostać podjęta decyzja o jego przyszłości. 31-latek wypowiedział się szerzej o swojej sytuacji na poniedziałkowej konferencji prasowej reprezentacji Walii.

Odnośnie przyszłego sezonu, zgodnie z prawem muszę powrócić do Realu Madryt. Powiedziałem to niedawno i nie sądzę, by była to oznaka braku szacunku do kogokolwiek. Po prostu, prawo wymaga, bym to zrobił. Real to mój klub macierzysty, a umowa z Tottenhamem dotyczyła obecnego sezonu, po którym muszę wrócić do Madrytu. Taki jest, póki co, plan. Opuściłem Królewskich, bo chciałem złapać rytm meczowy i cieszyć się piłką nożną. Moim planem jest wrócić do Realu. Wtedy usiądę z moim agentem i zastanowimy się, co dalej – powiedział Gareth Bale dziennikarzom.

Przed powrotem na boiska Premier League, Walijczyk wraz ze swoją reprezentacją rozegra jeszcze spotkanie w ramach eliminacji mistrzostw świata przeciwko Czechom.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 30. marca 2021 20:31.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze