Snajper Chelsea jedną nogą w nowym klubie. Warunki ustalone

Chelsea już od dłuższego czasu jest zdecydowana na rozstanie z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem. Gabończyk miał oferty z Arabii Saudyjskiej, jednak zgłosił się po niego uznany zespół z Ligue 1. RMC Sport informuje, że napastnik jest już dogadany z Olympique Marsylią.

Pierre-Emerick Aubameyang
Obserwuj nas w
Imago/Craig Thomas Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
  • Pierre-Emerick Aubameyang nie figuruje w planach Chelsea na nowy sezon
  • Gabończyk wypychany był do Arabii Saudyjskiej, ale otworzył się dla niego nowy kierunek
  • Zawodnik jest w zaawansowanych negocjacjach z Olympique Marsylią

Olympique Marsylia sięga po Aubameyanga

Pierre-Emerick Aubameyang szybko został skreślony przez sztab szkoleniowy Chelsea. Napastnik nie sprawdził się w Londynie, a The Blues chcieliby pozbyć się go jak najszybciej. Gabończyk miał nadzieję na powrót do FC Barcelony, jednak taka opcja jest obecnie niemal wykluczona. 

Kierownictwo Chelsea nalegało na przenosiny Aubameyanga do Arabii Saudyjskiej, ale w ostatnich dniach pojawił się nowy kierunek transferowy dla snajpera. Mowa o Olympique Marsylii, która szybko nawiązała kontakt z przedstawicielami zawodnika.

Dziennikarze redakcji RMC Sport poinformowali, że 34-latek ustalił już warunki kontraktu i jest o krok od przenosin do Ligue 1. Zawodnikowi zaoferowano dwuletnią umowę, a opcją przedłużenia jej o kolejny rok. 

Również The Blues zmienili swoje stanowisko i otwarci są na darmowy transfer Aubameyanga. Wcześniej interesowała ich tylko transakcja gotówkowa. Rekompensatą dla londyńskiego klubu będzie uwolnienie budżetu od pensji napastnika. Ta może wynosić nawet 160 tysięcy funtów tygodniowo. 

U nas również: Chelsea nie rezygnuje z pomocnika. Podwyższy swoją ofertę

Komentarze