Definitywny transfer Coutinho. Barcelona ugrała swoje

Philippe Coutinho
PressFocus Na zdjęciu: Philippe Coutinho

FC Barcelona poinformowała o sprzedaży Philippe Coutinho. Brazylijczyk trafi do Aston Villi za 20 milionów euro i podpisał kontrakt do 2026 roku. Duma Katalonii zapewniła sobie 50% kwoty z ewentualnego kolejnego transferu 29-latka.

  • FC Barcelona poinformowała, że Philippe Coutinho trafił na stałe do Aston Villi
  • Klub z Birmingham zapłaci za Brazylijczyka 20 milionów euro
  • Duma Katalonii zapewniła też sobie połowę kwoty z ewentualnego kolejnego transferu gracza

Barcelona dopięła swego i sprzedała Coutinho

FC Barcelona przez długi czas starała się sprzedać Philippe Coutinho i wreszcie dopięła swego. Brazylijczyk zrobił świetne wrażenie na Stevenie Gerrardzie podczas swojego półrocznego wypożyczenia do Aston Villi. Anglik regularnie powtarzał, że chciałby posiadać 29-latka w swojej kadrze na stałe. Okazało się, że jego marzenie się spełni.

Duma Katalonii poinformowała, że otrzyma za Coutinho 20 milionów euro. To niewiele, jeśli przypomnimy sobie, że w styczniu 2018 roku zapłaciła za niego Liverpoolowi 120 milionów euro podstawy oraz kolejne 40 w bonusach. Dla Blaugrany najważniejsze jest jednak unormowanie stanu finansowego. Istotne jest też to, że od stycznia Katalończycy płacili sporą część pensji gracza. Teraz nie tylko odzyskała 20 milionów, ale też usunęła pomocnika z listy płac.

Dodatkowo Barcelona zapewniła sobie aż 50% kwoty z ewentualnego następnego transferu 29-latka. Do tego może jednak nie nadejść zbyt szybko. Podpisał on bowiem kontrakt wiążący go z The Villans aż do 2026 roku.

Coutinho rozegrał od stycznia 16 meczów w Premier League. Zanotował w nich cztery gole i trzy asysty.

Czytaj więcej: Bild: Lewandowski podjął decyzję o swojej przyszłości!

Aston Villa
Crystal Palace
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15 maja 2022 15:08.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze