Arteta przywitał Kiwiora. “Ma wielki potencjał”

Jakub Kiwior
PressFocus Na zdjęciu: Jakub Kiwior

W poniedziałek Jakub Kiwior został oficjalnie nowym zawodnikiem Arsenalu. Mikel Arteta entuzjastycznie przywitał reprezentanta Polski w drużynie.

  • Arsenal oficjalnie ogłosił kupno Jakuba Kiwiora
  • Reprezentant Polski kosztował Kanonierów 25 milionów euro
  • Mikel Arteta nie krył entuzjazmu, witając 22-latka w drużynie

“Kiwior da nam siłę i jakość w defensywie”

W piątek wieczorem otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie to, co wiedzieliśmy już od doby – Jakub Kiwior został nowym zawodnikiem Arsenalu. Jak donosi Fabrizio Romano, Spezia Calcio otrzyma za reprezentanta Polski 25 milionów euro. 22-latek został entuzjastycznie przywitany przez Mikela Artetę.

To świetnie, że Kiwior do nas dołącza. To młody, wszechstronny obrońca, który pokazał ogromny potencjał i jakość. Doda siły i jakości naszej formacji defensywnej. Witamy Jakuba i jego rodzinę w Arsenalu i nie możemy doczekać się współpracy – powiedział szkoleniowiec Kanonierów.

Kiwior spędził w Serie A zaledwie pół roku. W Spezii wyróżniał się na tyle, że dostrzegł go selekcjoner Czesław Michniewicz, ale i nie umknął uwadze europejskich skautów. Arsenal liczy, że w razie problemów z kontuzjami Polak będzie mógł obsadzić nawet trzy pozycje: lewego obrońcy, stopera lub defensywnego pomocnika. 22-latek będzie mógł zadebiutować w nowych barwach już w piątek. Wówczas jego Kanonierzy zmierzą się na wyjeździe z Manchesterem City w ramach Pucharu Anglii.

Kiwior w tym sezonie rozegrał dotychczas 20 spotkań w barwach Spezii.

Czytaj więcej: Reprezentant Polski został zawodnikiem Arsenalu.

Manchester City
Arsenal
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 27 stycznia 2023 21:03.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze