Arsenal nawiązał kontakt z Juventusem w sprawie pomocnika

Piłkarze Arsenalu
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Arsenalu

Arsenal FC nawiązał podobno kontrakt z Juventusem w sprawie jednego z zawodników. Kanonierzy mają plany, aby pozyskać w tym miesiącu Arthura Melo, twierdzi Goal.com.

  • Arsenal potrzebuje nowych piłkarzy szczególnie do drugiej linii
  • Arthur to nie jedyny cel Kanonierów w kontekście ewentualnych wzmocnień do pomocy
  • Klub z Londynu rozważa wypożyczenie Brazylijczyka do końca sezonu

Arsenal celuje w pozyskanie Arthura

Arsenal FC ma ambicje, aby wzmocnić się tej zimy w drugiej linii. Najnowsze doniesienia medialne sugerują, że władze Kanonierów chcą wypożyczyć brazylijskiego pomocnika z Juventusu. Arthur Melo to jednak nie jedyny piłkarzy, który znajduje się na celowniku klubu z Emirates Stadium.

Innym piłkarzem, który przykuł uwagę The Gunners, jest Youri Tielemans. Pilne poszukiwania wzmocnień do pomocy podyktowane są tym, że Thomas Partey i Mohamed Elneny przebywają obecnie na Pucharze Narodów Afryki.

Goal.com przekonuje, że odbyły się już rozmowy między Arsenalem a Juventusem na temat Arthura. Sternicy klubu z Londynu rozważają możliwość wypożyczenia piłkarza do końca sezonu. Przedstawiciele ekipy z Serie A są otwarci na takie rozwiązanie, ale pod warunkiem, że znajdą alternatywę.

Menedżer Arsenalu Mikel Arteta przyznał, że szuka wzmocnień, a Arthur wydaje się atrakcyjną opcją. Szczególnie że w grę wchodzi tylko wypożyczenie. Zawarcie takiej umowy dałoby Arsenalowi czas na to, aby skupić się latem na długoterminowych celach. Taki może być Youri Tielemans.

24-latek ma jeszcze przez 1,5 roku ważną umowę z Leicester City. Wszystko wskazuje na to, że Tielemans nie zdecyduje się na podpisanie nowej umowy. Jasne jest natomiast, że nie tylko Arsenal jest zainteresowany pozyskaniem piłkarza.

Czytaj więcej: Arsenal spokojny o transfery. “Najlepsi piłkarze nadal chcą grać u nas”

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. stycznia 2022 07:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze