Doświadczony pomocnik rozstał się z Legią. Obrał kierunek na Izrael

Andre Martins
PressFocus Na zdjęciu: Andre Martins

Andre Martins wiosną nie zagra już na boiskach PKO Ekstraklasy. Doświadczony Portugalczyk rozstał się w czwartek z Legią Warszawa i przeniósł się do Izraela.

  • Andre Martins opuścił Legię Warszawa na zasadzie wolnego transferu
  • Portugalczyk przez najbliższe półtora roku będzie występował w Hapoelu Beer Szewa
  • 31-latek z zespołem Legii dwukrotnie świętował mistrzostwo Polski

Andre Martins zamienił Legię na Hapoel

Mający na swoim koncie dwa występy w pierwszej reprezentacji Portugalii zawodnik zdecydował się na opuszczenie stołecznego zespołu i zasilił szeregi izraelskiego Hapoelu Beer-Szewa. 31-latek podpisał z tym klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku.

Andre Martins piłkarzem Legii Warszawa był od września 2018 roku, gdy przeniósł się do stolicy Polski z greckiego Olympiakosu Pireus na zasadzie wolnego transfer. Od tamtej pory był podstawowym piłkarzem drużyny aktualnych mistrzów Polski, rozgrywając w jej barwach 128 spotkań, zdobywając dwie bramki i dokładając do tego sześć asyst.

Z zespołem Legii dwukrotnie świętował zdobycie mistrzostw Polski – w sezonach 2019/20 i 2020/21. Na swoim koncie ma również zdobycie Pucharu Portugalii (ze Sportingiem Lizbona w 2015 roku) oraz Pucharu Grecji (z Olympiakosem Pireus w 2017 roku).

Martins jest drugim zawodnikiem, który pożegnał się zimą z Legią. Wcześniej do Pogoni Szczecin na zasadzie definitywnego transferu przeniósł się Kacper Kostorz.

Zobacz także: Legia opublikowała komunikat na temat Emreliego

Komentarze