Ambitny plan Aston Villi. Chce ściągnąć mistrza Anglii

Aymeric Laporte nie ma przyszłości w Manchesterze City. Rola defensora zmalała jedynie do rezerwowego, co nie jest szczytem jego ambicji. Krok w stronę pozyskania reprezentanta Hiszpanii zamierza poczynić Aston Villa.

Aymeric Laporte
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Aymeric Laporte
  • Aymeric Laporte stracił w sezonie 2022/2023 miejsce w składzie Manchesteru City
  • Stoper reprezentacji Hiszpanii rozważa zmianę klubu w celu regularnej gry
  • Aston Villa planuje podjąć próbę ściągnięcia go do siebie

The Villans tworzą duży projekt

Aston Villa zakończyła sezon 2022/2023 na siódmym miejscu w tabeli, a oznacza to grę w kolejnej edycji Ligi Konferencji Europy. Władze klubu nie chcą się zatrzymywać i planują transfery, które poprawią wyniki w następnej kampanii. Niewykluczone, że pod skrzydła Unaia Emery’ego trafi niebawem defensor Manchesteru City.

Aymeric Laporte stracił miejsce w składzie Obywateli i nie cieszy się już tak dużym zaufaniem ze strony Pepa Guardioli. Prowadzi to do jego rozważań na temat przyszłości i ewentualnej zmiany klubu.

Reprezentant Hiszpanii wielokrotnie udowadniał, że stać go na grę na najwyższym poziomie, dlatego znalezienie nowego pracodawcy powinno być dla niego dość łatwe. W przypadku odejścia z Manchesteru City najprawdopodobniej pozostałby w Premier League, gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem. Wśród potencjalnych drużyn Laporte jest właśnie Aston Villa. Mistrzowie Anglii byliby skłonni sprzedać swojego obrońcę za 40 milionów euro.

Zobacz również: Roma nawiązała kontakt z pomocnikiem z Premier League. Zespół Mourinho wzmocniony dużym nazwiskiem?

Komentarze