Adam Buksa zagra w RC Lens. Czas na nowe wyzwanie

Adam Buksa
Pressfocus Na zdjęciu: Adam Buksa

Nastąpiło oficjalne potwierdzenie transferu Adama Buksy. Polski napastnik od nowego sezonu będzie piłkarzem RC Lens. Tym samym dołączył do innego kadrowicza, Przemysława Frankowskiego.

  • Adam Buksa nowym napastnikiem RC Lens
  • Polak został wykupiony z amerykańskiego New England Revolution za nie więcej niż 10 mln dolarów
  • Rosły atakujący może liczyć na szybki proces aklimatyzacji, dzięki obecności Przemysława Frankowskiego w klubie

Adam Buksa kolejnym Polakiem w RC Lens

Adam Buksa podjął ważną decyzję i zmienił klub. W Stanach Zjednoczonych radził sobie całkiem nieźle, jednak tęsknił za większą intensywnością futbolu. Najlepsza oferta przyszła z RC Lens, stąd szybko spotkała się z akceptacją napastnika. Po dłuższych spekulacjach odejście Buksy potwierdziło również New England Revolutnion.

– “New England Revolutnion zgodziło się przenieść napastnika Adama Buksę do francuskiego klubu Ligue 1, Racing Club de Lens za nieujawnioną opłatą. Buksa oficjalnie dołączy do RC Lens na otwarciu okienka transferowego Ligue 1” – brzmi oficjalny komunikat klubu.

Adam Buksa zagrał 13 meczów w tym sezonie MLS. Łącznie zdobył 11 goli, przez co zwrócił na siebie uwagę europejskich skautów. Dołączył do Przemysława Frankowskiego za nie więcej niż 10 mln dolarów.

Co ciekawe, wkrótce RC Lens powinien zasilić także Łukasz Poręba. Wyścigowi wzmacniają kadrę, bo przyszłej wiosny planują wywalczyć awans minimum do Ligi Konferencji.

Czytaj więcej: Siedziałem i pytałem: co ja tutaj robię? O tym, czym naprawdę jest Liga Narodów

Komentarze