Gravina: możemy pokonać przeszkody otaczające Super Ligę i Juve

Gabriel Gravina
Gabriel Gravina Pressfocus

We wtorek doszło do nieformalnego spotkania przedstawicieli wszystkich klubów Serie A na czele z prezydentem włoskiej Federacji Piłki Nożnej, Gabriele Graviną. Według włoskich mediów na pilnym zebraniu nie zapadły żadne poważne decyzje, jednak 67-latek jest pełen optymizmu i wierzy w złagodzenie konfliktu z Andreą Agnellim.

Juventus nie powinien zmieniać istniejącego krajobrazu Calcio

Nieformalne spotkanie wszystkich klubów Serie A odbyło się w samym centrum Mediolanu za zamkniętymi drzwiami. Głównym tematem zebrania była Superliga oraz zagrożenia płynące z jej powstania.

Oczywiście rozmawiałem z Andreą Agnelli, moim obowiązkiem jest poszukiwanie dialogu i znajdowanie rozwiązań. Czuję, że mamy wszystko, czego potrzeba, aby pokonać dystans, który jest obecnie odległy. Muszę chronić wszystkich z Calcio, a nie poszczególne kluby. Zasady obowiązują niezależnie od siły ekonomicznej drużyn – wyznał po spotkaniu Gabriele Gravina.

Do niedawna sporo mówiło się o potencjalnym wyrzuceniu Starej Damy z Serie A, jeśli ta oficjalnie nie wypisze się z projektu zapoczątkowanego przez Florentino Pereza. Według prezydenta Królewskich Superliga nie umarła i na jej czele wciąż stoją Real Madryt, Juventus, a także FC Barcelona. Kluby założycielskie pozostają nieugięte na krytykę ze strony władz UEFA oraz FIFA. Co więcej uważają, że grożenie wyrzuceniem ich z rodzimych lig czy elitarnych rozgrywek europejskich jest w tej sytuacji bezprawne.

Włosi stawiają sprawę jasno

Światowy futbol nie może obejść się bez Juventusu. Musimy polegać na zasadach i regułach, które rządzą naszym systemem i jestem przekonany, że Stara Damo w bardzo odpowiedzialny sposób, również z szacunku dla swoich fanów, będzie musiała dokonać wyboru poszanowania tych zasad, które moim zdaniem są znane wszystkim i istnieją od jakiegoś czasu. Udział w mistrzostwach kraju nie jest możliwy, jeśli nie zgadzasz się na przestrzeganie fundamentalnych zasad statutu, które nas inspirują. Nie jest to wybór większego zaostrzenia ze strony naszej federacji, ale wskazanie jasności. Jest nadzieja, że ​​liga włoska odzyska spokój w jak najkrótszym czasie – oznajmił na koniec rozmowy z dziennikarzami prezydent FIGC.

Słaba postawa Juve stała się faktem. Bianconeri zagrają w Lidze Europy?

Na trzy kolejki przed końcem sezonu, Juventus zajmuje piątą pozycję i traci do czwartego Napoli punkt. Do rozegrania zostały mecze przeciwko Sassuolo (12 maja), Interem Mediolan (15 maja) oraz Bolonią (23 maja). Ze wszystkich przeciwników najgroźniejszym wydaje się ekipa Nerazzurri. Zespół Antionio Conte przerwał w tym sezonie dominację Starej Damy, wywalczając swoje pierwsze Scudetto od 11 lat.

Jeżeli Juventus nie awansuje na miejsce gwarantujące udział w Lidze Mistrzów, najprawdopodobniej szeregi klubu opuściłby Cristiano Ronaldo. Po słabej postawie Juve w rundzie rewanżowej Andrea Agnelli zaczął rozglądać się za potencjalnymi zastępcami Pirlo, więc niewykluczone jest, że tego lata w Turynie ziemia zatrzęsie się jeszcze kilka razy.

Sassuolo
Juventus Turyn
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12. maja 2021 20:44.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze