Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

Zieliński wraca do gry!

Pomocnik Napoli Piotr Zieliński wraca do gry! Reprezentant Polski znalazł się w kadrze meczowej włoskiego zespołu po raz pierwszy po przerwie spowodowanej izolacją ze względu na potwierdzone zakażenie koronawirusem. Polski zawodnik będzie miał szansę występu w czwartkowym meczu Ligi Europy z Realem Sociedad.

Czytaj dalej…

Zieliński w tym sezonie wystąpił w zaledwie dwóch ligowych spotkaniach. W meczach przeciwko Parmie (2:0) i Genoi (6:0) wybiegał na murawę w podstawowym składzie, zdobywając jednego gola i dokładając jedną asystę.

Napoli o pozytywnym wyniku testu Zielińskiego poinformowało 2 października, tuż przed spotkaniem z Juventusem. Zakażenie potwierdzono wówczas również u Eljifa Elmasa. W wyniku tego drużyna z Neapolu nie udała się do Turynu i w ostatecznym rozrachunku została ukarana walkowerem oraz odjęciem jednego punktu w ligowej tabeli.

Koronawirus nie pozwolił Zielińskiemu na występ w ligowych spotkaniach z Atalantą Bergamo (4:1) i Benevento (2:1), a także w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy z AZ Alkmaar (0:1). Pomocnik nie mógł również pomóc reprezentacji Polski w październikowych spotkaniach z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Zieliński jest już jednak gotowy do gry i podobnie jak Eljif Elmas znalazł się w kadrze drużyny prowadzonej przez Gennaro Gattuso na czwartkowe wyjazdowe spotkanie Ligi Europy z Realem Sociedad w San Sebastian. Szkoleniowiec Napoli nie będzie mógł natomiast skorzystać w tym meczu z usług Tiemoue Bakayoko.

Już wkrótce 26-letniego zawodnika będziemy mogli ponownie zobaczyć w biało-czerwonych barwach. Otrzymał bowiem powołanie od selekcjonera Jerzego Brzęczka na zbliżające się spotkania z Ukrainą (11 listopada w Chorzowie), Włochami (15 listopada w Reggio Emilia) i Holandią (18 listopada w Chorzowie).

Komentarze