Serie A: wtorek bez niespodzianek, faworyci górą – podsumowanie 15. kolejki

Mario Pasalić
PressFocus Na zdjęciu: Mario Pasalić

Wyniki 15. kolejki Serie A. We wtorek rozegrane zostały cztery spotkania włoskiej ekstraklasy. Rywalizacja rozpoczęła się od wygranych Atalanty Bergamo i Fiorentiny, które pokonały odpowiednio 4:0 Venezię Calcio i 3:1 Sampdorię Genua. Trzy punkty na swoje konto zapisał również Juventus, który ograł 2:0 Salernitanę. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Wygrane Atalanty, Fiorentiny i Juventusu

Atalanta Bergamo odniosła czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i umocniła się w czołowej czwórce ligowej tabeli. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego efektownie 4:0 pokonali przed własną publicznością Venezię Calcio, a gospodarzy do wygranej poprowadził Mario Pasalić, którzy trzy razy wpisywał się na listę strzelców.

Komplet punktów na swoje konto zapisała również Fiorentina, która u siebie pokonała 3:1 Sampdorię Genua, choć to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Zespół ze Stadio Artemio Franchi jeszcze przed przerwą odwrócił losy rywalizacji. W zespole gości 71 minut zaliczył Bartosz Bereszyński.

Zobacz więcej: aktualna tabela Serie A

Zawodu swoim kibicom nie sprawił również Juventus, który najniższym nakładem sił ograł na wyjeździe 2:0 Salernitanę. Gole dla Stare Damy strzelali Paulo Dybala i Alvaro Morata. Dzięki tej wygranej drużyna Massimiliano Allegriego utrzymuje kontakt z pierwszą szóstką ligowej tabeli.