Włoskie media: niezły występ Zielińskiego w hicie Serie A

Napoli zremisowało w niedzielę z Milanem 2-2. Włoskie media oceniły występ Piotra Zielińskiego, który nie odegrał kluczowej roli, natomiast pomógł swojej drużynie w odrobieniu strat.

Piotr Zieliński
  • Napoli zremisowało w niedzielę u siebie z Milanem 2-2
  • Do przerwy mistrzowie Włoch wyglądali fatalnie, lecz po zmianie stron udało im się obudzić
  • Niezły występ zanotował Piotr Zieliński, który pomógł swojej drużynie w odrabianiu strat

Polak nie okazał się kluczowy

W niedzielnym hicie Serie A Napoli wróciło z dalekiej podróży. Do przerwy Milan prowadził na Stadio Diego Armando Maradona 2-0 po dublecie Oliviera Girouda. Po zmianie stron do odrabiania strat wrócili mistrzowie Włoch, którzy finalnie zremisowali po trafieniach Matteo Politano i Giacomo Raspadoriego.

Od pierwszej minuty w niedzielę zagrał Piotr Zieliński, który do przerwy, podobnie jak cała drużyna, nie wyglądał najlepiej. W drugiej połowie zdołał się jednak odblokować, co nie umknęło uwadze włoskich mediów, które pochwaliły jego grę. Nie okazał się decydujący, natomiast pomógł Napoli w odmienieniu losów rywalizacji.

“Pierwsza połowa była w jego wykonaniu powolna. Obudził się na początku drugiej, zwiększył obroty silnika, pokazując swoją jakość” – napisało “Sport Mediaset”, oceniając jego występ na sześć w skali 1-10. Podobną notę przedstawiły również inne krajowe portale i gazety.

Zieliński rozegrał 77 minut. W jego miejsce na murawę wszedł Frank Anguissa.