Szczęsny zaniepokojony plotkami nt. Donnarummy. Trzy kluby chcą Polaka

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. PressFocus

Gianluigi Donnarumma i jego przyszłość to jeden z najgorętszych tematów dotyczących zbliżającego się okienka transferowego. Zawodnika ma kontrakt z Milanem tylko do końca czerwca tego roku. Tymczasem rozmowy w sprawie nowej umowy zostały zawieszone i mogą być uzależnione od tego, czy Rossonerim uda się wywalczyć miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Szczęsny niepewny swojej pozycji w Juve?

Gianluigi Donnaruma niedawno zadeklarował chęć kontynuowania swojej kariery w Milanie. Kością niezgody w kontekście przedłużenia kontraktu reprezentanta Włoch z ekipą z San Siro są jednak finanse. Milan jest gotowy zaproponować maksymalnie osiem milionów euro rocznie zawodnikowi. Z kolei agent zawodnika Mino Raiola żąda dla swojego klienta apanaży na poziomie 10 milionów euro rocznie.

Doniesienia z Mediolanu sugerują, że sternicy Czerwono-czarnych nie biorą pod uwagę rozstania z Donnarummą, chcąc go zatrzymać w klubie przynajmniej do końca czerwca 2023 roku. Potwierdza te wieści na swoich łamach dziennik La Gazzetta dello Sport.

Juventus poważnie zainteresowany bramkarzem Milanu

Ostatnio jednak nie milkną spekulacje na temat przeprowadzki reprezentanta Włoch do Juventusu. Według różnych źródeł te doniesienia niepokoją Wojciecha Szczęsnego. Polak stał się ostatnio jednym z liderów w szatni Starej Damy i nie planuje odchodzić z Juve po odnowieniu kontraktu z tym klubem w 2020 roku. Na jego mocy reprezentant Polski może liczyć na zarobki w wysokości siedmiu milionów euro rocznie. Niemniej chętnych na pozyskanie Szczęsnego nie brakuje. W gronie tym są: Arsenal, Tottenham Hotspur i Borussia Dortmund.

Gdyby okazało się, że Donnarumma trafi do Juventusu, to przesądzone wydaje się, że Polak też zmieniłby klub.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 9. maja 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze