Inter przyklepał spadek beniaminka, Milan wrócił do gry o podium

Piłkarze Interu Mediolan
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Interu Mediolan

W sobotę rozegrane zostaną trzy spotkania 34. kolejki Serie A. W pierwszym z nich Hellas Werona zremisował ze Spezią (1:1). Ze zwycięstwa 2:0 cieszył się natomiast Inter. Mediolańczycy okazali się lepsi od Crotone, które nie ma już szans na utrzymanie w elicie. W ostatnim spotkaniu Milan uporał się z Beneventi, zwyciężając 2:0.

Spezia walczy o utrzymanie

Rywalizacja w Weronie miała wszystko co potrzeba, oprócz goli przed przerwą. W pierwszej połowie wyższą jakość piłkarską zaprezentowali gracze Hellas, ale umieścili piłkę w siatce dopiero po przerwie. Natomiast Spezia wzięła się do odrabiania strat w końcówce i rzutem na taśmę uratował cenny punkt w walce o utrzymanie.

Inter o włos od mistrzostwa Włoch

Piłkarze Interu nie pozostawili złudzeń Crotone i wygrali pewnie 2:0. Wynik ten oznacza, że już jutro mediolańczycy mogą świętować pierwsze od 2010 roku mistrzostwo Włoch. Z Serie A żegna się natomiast dzisiejszy rywal drużyny Antonio Conte, który nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w elicie. Sobotni pojedynek przedwcześnie z powodu kontuzji zakończył Arkadiusz Reca.

Milan znów na zwycięskim szlaku

AC Milan pokonał w ostatnim sobotnim spotkaniu 34. kolejki Serie A pewnie 2:0 Benevento Calcio. Rossoneri pokonali podopiecznych Filippo Inzaghiego 2:0 i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Pełne relacje ze spotkań włoskiej ekstraklasy znajdziesz na stronie SerieA.pl.