Drużyna Polaków na rozkładzie Romy. Podium już o krok

Piłkarze Romy
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Romy

Roma wygrała pewnie ze Spezią 2:0 w 19. kolejce Serie A. Rzymianie dzięki niedzielnemu triumfowi znaleźli się tuż za ligowym podium.

• Nicola Zalewski zagrał w zwycięskim meczu Romy
  • Rzymianie dzięki zwycięstwu 2:0 ze Spezią mają tyle samo punktów, co trzeci Inter
  • Dla gospodarzy zagrali Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca

Roma z pewnym triumfem

Od momentu wznowienia rozgrywek klubowych po zakończeniu mistrzostw świata, Roma radzi sobie znakomicie. Rzymianie nie doznali jeszcze smaku porażki. Na swoim koncie zapisali trzy zwycięstwa w Serie A. Zespół Jose Mourinho po czwartą wygraną mógł sięgnąć na Stadio Alberto Picco w starciu ze Spezią.

W pierwszej połowie Spezia nie potrafiła oddać celnego strzału na bramkę Romy. Ta kilkukrotnie zagroziła szesnastce gospodarzy, aż w końcu dopięła swego i objęła prowadzenie. Tuż przed zejściem do szatni asystę zaliczył Paulo Dybala, a z gola cieszył się Stephan El Shaarawy, który przymierzył precyzyjnie w lewy róg bramki.

Po zmianie stron Spezia utrzymywała się przy piłce częściej, niż Roma, ale wciąż miała mniej okazji strzeleckich. Romie wystarczyło jedno celne uderzenie, aby podwyższyć prowadzenie na 2:0. W 49. minucie Dybala podał tak, że sytuację sam na sam z bramkarzem miał Tammy Abraham, który z zimą krwią trafił do siatki. Nicola Zalewski i spółka okazał się lepszy, niż ekipa Bartłomieja Drągowskiego, Arkadiusza Recy oraz Szymona Żurkowskiego.