Spalletti: scudetto nie jest formalnością

Wielu uważa, że Napoli jest już mistrzem Włoch. Azzurri mają obecnie piętnaście punktów przewagi w tabeli Serie A. Z takim stwierdzeniem nie zgadza się jednak Luciano Spalletti, który uważa, że jego piłkarze nie mogą być aroganccy na boisku.

Luciano Spalletti
PressFocus Na zdjęciu: Luciano Spalletti
  • Napoli ma olbrzymią przewagę w Serie A
  • Spalletti tonuje nastroje
  • Szkoleniowiec przyznaje, że jego zespół nie czuje się mistrzami ligi

Spalletti uspokaja nastroje w Neapoli

Przed tygodniem Napoli niespodziewanie przegrało z Lazio na własnym stadionie. Zespół z Kampanii poniósł tym samym pierwszą porażkę w sezonie przed własną publicznością. Spalletti uważa jednak, że z każdego meczu można wyciągnąć odpowiednie wnioski.

– Z biegiem czasu budujesz mentalność, a ten mecz wzmocnił naszą koncepcję gry. Mecze z Atalantą zawsze są fascynujące i trzeba naprawdę walczyć, aby zasłużyć na wygraną. Nie sądzę, żebyśmy musieli reagować na porażkę z Lazio, ponieważ mieliśmy odpowiednie nastawienie i przegraliśmy tylko przez kilka szczegółów – przyznał Spalletti.

– Atalanta gra w zupełnie inny sposób niż Lazio, daje ci przestrzeń między formacjami, a następnie zadaje cios. Masz złudzenie dominacji i kontroli meczu, ale tak nie jest, ponieważ szybko może cię zaskoczyć – zauważa trener Napoli.

– Na pewno nie jesteśmy aroganccy i nie gramy tak, jakbyśmy byli już mistrzami. Każdy kolejny mecz jest o trzy punkty i dopóki rzeczywiście nie sięgniemy po tytuł nie możemy się czuć zwycięzcami – podsumował.

Zobacz również: Skończyło się na strachu. Gwiazdy Juve bez poważnych urazów

Komentarze