Sobota z Serie A: ważne przełamanie, niespodzianka w Genui, emocje do samego końca w Piemoncie

gracze Sampdorii
PressFocus Na zdjęciu: gracze Sampdorii

Wyniki 33. kolejki Serie A. Gracze Cagliari pokonali Sassuolo 1:0 (pierwsza wygrana od końcówki lutego) i mają sześć oczek przewagi nad strefą spadkową. Sampdoria niespodziewanie przegrała u siebie z Salernitaną 1:2. W innej potyczce Juventus po golu w doliczonym czasie gry zremisował z Bologną 1:1. Goście kończyli ten mecz w dziewiątkę. W szeregach gospodarzy bronił Wojciech Szczęsny. Bramki gości strzegł Łukasz Skorupski. Prezentujemy rezultaty i strzelców goli wszystkich spotkań.

Deiola bohaterem Cagliari, Sampdoria zawiodła, Stara Dama z jednym oczkiem

W pierwszym spotkaniu Cagliari podejmowało Sassuolo. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Alessandro Deiola i gospodarze ostatecznie triumfowali 1:0. Sebastian Walukiewicz był tylko rezerwowym w szeregach klubu z Sardynii.

Spotkanie Sampdoria – Salernitana miało niespodziewany przebieg. Bereszyński (cały mecz defensora) i koledzy już po sześciu minutach przegrywali 0:2. Ostatecznie zawodników gospodarzy stać było tylko na trafienie honorowe. Beniaminek wygrał 2:1, ale i tak traci aż dziewięć oczek do bezpiecznej strefy. Kapitalnie zaprezentowali się zawodnicy Udinese, którzy rozbili Empoli 4:1. Szymon Żurkowski nie grał z powodu kartek.

Ekipa z Florencji skromnie triumfowała z Venezią 1:0. W szeregach gospodarzy rezerwowymi byli Krzysztof Piątek i Bartłomiej Drągowski. Napastnik pojawił się na boisku na kilka ostatnich minut. Potem Juventus grał z Bologną. Niespodziewanie Stara Dama tylko zremisowała 1:1. W końcówce czerwony kartonik zobaczył Adama Soumaoro. Z boiska musiał także przedwcześnie zejść Gary Medel (dwa żółte kartoniki). Gospodarze to wykorzystali i w doliczonym czasie gry zdobyli gola na 1:1. Na koniec Lazio zremisowało z Torino 1:1. Karol Linetty nie pojawił się na placu gry.

Wyniki 33. kolejki

Cagliari – Sassuolo 1:0 (1:0)

Alessandro Deiola (42′)

Sampdoria – Salernitana 1:2 (1:2)

Francesco Caputo (32′) – Federico Fazio (4′), Emil Bohinen (6′)

Udinese – Empoli 4:1 (1:0)

Ardian Ismajli (6′ – gol samobójczy), Gerard Deulofeu (52′), Ignacio Pussetto (79′), Lazar Samardzić (87′) – Andrea Pinamonti (70′ – karny)

Fiorentina – Venezia 1:0 (1:0)