1. kolejka Serie A: fatalna interwencja bramkarza, emocje w Rzymie, polskie trio zwycięskie [WIDEO]

Łukasz Skorupski
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Wyniki 1. kolejki Serie A. W niedzielę na włoskich boiskach odbyły się cztery spotkania. Najpierw Fiorentina wygrała z Cremonese 3:2 (po golu w doliczonym czasie gry i fatalnej interwencji golkipera beniaminka Ionuta Radu), a Lazio pokonało Bolognę 2:1, chociaż to goście prowadzili 1:0. Następnie Salernitana przegrała z Romą 0:1. Tymczasem Spezia ograła Empoli 1:0. W szeregach gospodarzy zagrali Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca. Prezentujemy rezultaty i strzelców goli ze wszystkich spotkań.

Fiorentina z pełną pulą, Lazio odwróciło losy spotkania, wiktorie Romy i Spezii

W pierwszej potyczce Fiorentina grała z Cremonese. Ekipa z Florencji triumfowała 3:2 po golu w piątej minucie doliczonego czasu gry. Wtedy to fatalnie interweniował Radu, który nie złapał centrostrzału i znalazł się z piłką we własnej bramce. Szymon Żurkowski (Fiorentina) pojawił się na murawie w 71. minucie.

Równolegle Lazio mierzyło się z Bologną. Rzymianie mieli w tym spotkaniu problemy (czerwona kartka bramkarza, strata gola na 0:1), ale ostatecznie triumfowali 2:1. Łukasz Skorupski był podstawowym golkiperem w drużynie gości. Na ławce siedział zaś Kacper Urbański.

Salernitana rywalizowała z Romą. Rzymianie triumfowali 1:0. Paweł Jaroszyński (Salernitana) jest kontuzjowany. Nicola Zalewski (Roma) był w tej potyczce zaś tylko rezerwowym. Spezia grała natomiast z Empoli. Jedynego gola zdobył w tej potyczce M’Bala Nzola i to gospodarze skromnie triumfowali 1:0.

Wyniki 1. kolejki

Fiorentina – Cremonese 3:2 (2:1)

Giacomo Bonaventura (17′), Luka Jović (35′), Ionut Radu (90+6′ – gol samobójczy) – David Okereke (19′), Matteo Bianchetti (69′)

Lazio – Bologna 2:1 (0:1)

Lorenzo De Silvestri (68′ – gol samobójczy), Ciro Immobile (79′) – Marko Arnautović (38′ – karny)

Salernitana – Roma 0:1 (0:1)