Maurizio Sarri osiągnął porozumienie z Lazio! Wielki powrót do Serie A

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri Pressfocus

Według informacji przekazanych przez Alfredo Pedullę, Lazio podpisało dwuletni kontrakt z Maurizio Sarrim. Włoski trener może liczyć na zarobki sięgające około 3 mln euro za sezon. Przypomnijmy, że 62-latek trenował już w Serie A takie kluby jak: Empoli, Napoli oraz Juventus.

  • Maurizio Sarri wraca do pracy we włoskiej Ekstraklasie
  • 62-latek podpisał dwuletni kontrakt z Lazio Rzym

Powrót Maurizio Sarriego stał się faktem

Dziennikarz SportItalia Alfredo Pedulla jako jeden z pierwszych doniósł, że Lazio osiągnęło porozumienie z byłym trenerem Napoli i Juventusu. Prezes Lazio, Claudio Lotito przedstawił Sarriemu umowę wartą 3 mln euro na sezon, ale może ona wzrosnąć do 4 mln euro, jeśli 62-latek wprowadzi Biancocelesti z powrotem do Ligi Mistrzów.

Alfredo Pedulla ujawnia również, że ​​taktyk otrzymał gwarancję dotyczącą swoich wiernych współpracowników. Maurizio Sarri pozostawał bez pracy od zeszłego lata, gdy opuścił mury Starej Damy. Co ciekawe, Juventus do tej pory musiał płacić pensję Włocha przez zerwanie współpracy po sezonie 2019/20, kiedy Sarri sięgnął po Scudetto.

Lazio również potwierdza wybór nowego trenera

We wczesnych godzinach po południowych na oficjalnych kontach Lazio w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się znaki, twierdzące że włoskie media się nie mylą i wraz z początkiem lipca stery w klubie przejmie Maurizio Sarri.

Powyższa grafika przedstawia przynajmniej dwie mocno charakterystyczne cechy 62-latka. Sarri słynie zza miłowania do palenia papierosów oraz częstego reprezentowania swojej drużyny w dresie. Uwagę skupia też obecny skład Lazio oraz bank, co może oznaczać ciekawe ruchy doświadczonego trenera podczas letniego okna transferowego.

Dotychczas Biancocelesti nie przedstawili oficjalnie Maurizio Sarriego. Zapewne wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych godzin i wówczas poznamy więcej szczegółów całej transakcji.

Przeczytaj również: Niebiesko-złote pokolenie przyszłych zwycięzców

Komentarze