Sampdoria – Milan: Giroud bohaterem Rossonerich [WIDEO]

Olivier Giroud

AC Milan kontynuuje passę spotkań bez porażki. Rossoneri w ostatnim sobotnim meczu szóstej kolejki Serie A pokonali na wyjeździe Sampdorię (2:1). W szeregach genueńczyków 59 minut zaliczył Bartosz Bereszyński.

• AC Milan po dwóch wyjazdowych remisach w lidze włoskiej w końcu wygrał
  • Do wygranej Rossonerich poprowadził Olivier Giroud
  • Sampdoria zaliczyła czwartą porażkę w tej kampanii i jest w strefie spadkowej

Milan z pełną pulą na trudnym terenie

AC Milan przystępował do potyczki z Sampdorią w roli faworyta, ale genueńczycy z Bartoszem Bereszyńskim w wyjściowym składzie chcieli pokrzyżować plany Rossonerich.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji zespołem dominującym na boisku byli przyjezdni. Milan już w szóstej minucie rozwiązał worek z golami, a na listę strzelców wpisał się Junior Messias. Brazylijczyk zamienił na gola przytomne dogranie Rafaela Leao.

Tymczasem w 11. minucie odetchnąć z ulgą mógł Mike Maignan. Filip Djuricić oddał mocne uderzenie, ale piłka po próbie Serba trafiła w poprzeczkę. Tym samym wynik nie uległ zmianie. Po tej sytuacji mediolańczycy szybko się otrząsnęli i za sprawą Charlsa De Ketelaere skierowali po raz drugi piłkę do siatki, ale po weryfikacji VAR gol Belga został anulowany.

Tuż po zmianie stron skomplikowała się sytuacja mistrzów Serie A. Po jednym z zagrań drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Rafael Leao. Grę z przewagą jednego zawodnika więcej gospodarze wykorzystali w 57. minucie, gdy celnym strzałem głową popisał się Djuricić.

Ostatnie słowo w spotkaniu należało jednak do niezawodnego Oliviera Giorud. Francuz wykorzystał w 67. minucie rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Gonzalo Villara. Milan tym samym wygrał czwarte spotkanie w sezonie, dzięki czemu ma 14 oczek na koncie.