Udany ligowy debiut Mourinho w Romie, Napoli zrealizowało cel

Jose Mourinho

AS Roma pokonała ACF Fiorentinę 3:1 (1:0) w jednym z dwóch ostatnich niedzielnych meczów pierwszej kolejki Serie A. Świetne zawody zaliczył Tammy Abraham, który zanotował dwie asysty. Spotkania nie będzie miło wspominał Bartłomiej Dragowski, który po ataku na Anglika otrzymał czerwoną kartkę. W drugim meczu SSC Napoli pokonało 2:0 Venezię Calcio. Kontuzji doznał w tym starciu Piotr Zieliński, który musiał opuścić plac gry już w 35. minucie.

Abraham z kapitalnym debiutem

AS Roma w niedzielny wieczór zaczynała nową erę w lidze włoskiej z Jose Mourinho. Na drodze Giallorossich stanął team z Florencji z Bartłomiejem Drągowskim między słupkami. Polski bramkarz długo jednak nie pograł, bo już w 17. minucie zobaczył czerwoną kartkę po energicznym ataku na Tammym Abrahamie.

Rzymianie przystępowali do potyczki z Fiorentiną w roli faworyta, ale długo mieli kłopoty ze sforsowaniem defensywy rywali. Bramkę ostatecznie zdobyli, ale po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Po weryfikacji VAR wydawało się, że po podaniu Tammy’ego Abrahama na spalonej pozycji był strzelec gola Henrich Mychitarian. Innego zdania był jednak rozjemca główny zawodów i na przerwę ekipa ze stolicy Włoch schodziła z prowadzeniem.

Po zmianie stron było mnóstwo emocji na Stadio Olimpico. Najpierw po drugiej żółtej kartce za faul na rywalu plac gry musiał opuścić Nicolo Zaniolo. Tym samym wyrównały się składy. Fioletowi szybko to wykorzystali i już w 60. minucie strzelili gola na 1:1. Bramkę wyrównującą zdobył Nikola Milenković. Radość gości z gola trwała jednak tylko 240 sekund, bo Roma za sprawą Jordana Veretout znów wyszła na prowadzenie. Francuz jednak na jednym trafieniu nie poprzestał. Kolejne zaliczył w 80. minucie, wykorzystując podanie od Eldor Shomurodova i Roma wygrała 3:1.

Napoli z triumfem po mękach

SSC Napoli przystępowało do meczu z Venezią, chcąc poprawić się względem poprzedniej kampanii. Tym samym Azzurri mają plan, aby awansować do Ligi Mistrzów. W tym celu sprowadzony na Stadio Diego Armando Maradona został Luciano Spalletti, uchodzący za specjalistę w tej dziedzinie.

Pierwsze trzy kwadranse rywalizacji na stadionie w Neapolu było bardzo ekscytujące. Zawodnik, na którego kibice Napoli liczyli najbardziej, czyli Victor Osimhen, został w 23. minucie ukarany czerwoną kartką. Ofensywny piłkarz teamu z Napolu został ukarany za niesportowe zachowanie. Tymczasem niespełna 10 minut później kontuzji doznał Piotr Zieliński, co skutkowało tym, że Polak musiał opuścić boisko.

O ile w pierwszej połowie goli zabrakło, to w drugiej neapolitańczycy zrobili to, czego oczekiwali ich fani. Po włączeniu drugiego biegu najpierw bramkę na 1:0 zdobył w 62. minucie Lorenzo Insigne, wykorzystując rzut karny po dotknięciu piłki ręką przez Pietro Ceccaroniego. Mistrz Europy zrehabilitował się jednocześnie za jedenastkę zmarnowaną kilka minut wcześniej.

Wynik rywalizacji na 2:0 ustalił natomiast Eljif Elmas. Zawodnik, który pojawił się na murawie w miejsce Zielińskiego, zamienił na gola koronkowo rozegraną akcję swojej drużyny. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i Azzurri zaliczyli udany początek nowej kampanii.

SSC Napoli – Venezia Calcio 2:0 (0:0)
1:0 Insigne 62′ (k.)