Roma wykonała kolejny krok do budowy nowego stadionu

Roma zrobiła pozytywny krok naprzód w swoich pracach nad budową nowego stadionu po tym, jak władze Rzymu dały zielone światło dla budowy obiektu w dzielnicy Pietralata.

AS Roma
PressFocus Na zdjęciu: AS Roma
  • Roma przybliża się do budowy nowego stadionu
  • Rada Miasta zaakceptowała projekt giallorossich
  • Teraz klub musi przedstawić ostateczny projekt

Roma w końcu doczeka się budowy nowego stadionu?

Calciomercato.com podaje, że Zgromadzenie Gminy Rzym spotkało się we wtorek, aby przedyskutować pomysł budowy nowego stadionu Romy w dzielnicy Pietralata. Radni przyjęli uchwałę oddając 33 głosami za. Trzech wstrzymało się od głosu.

Na dzisiejszej sesji obecny był również burmistrz Rzymu Roberto Gualtieri, który wydawał się zadowolony z projektu Romy. – Ani jedno euro z publicznych pieniędzy nie zostanie wydane na stadion. 528 mln euro będzie pochodzić z sektora prywatnego, stadion będzie spełniał wysokie standardy jakości, a rozległy obszar miejski zostanie zrewitalizowany – przyznał.

Piłka jest teraz po stronie Romy. Klub musi sporządzić ostateczny projekt, który następnie przedstawi władzom miasta Rzym do dalszej dyskusji. To ostatni krok przed rozpoczęciem budowy.

Ostateczny projekt będzie musiał spełniać różne kryteria określone przez władze miasta Rzym, w tym możliwość zapewnienia co najmniej 50% potencjalnych widzów możliwości dotarcia na stadion komunikacją miejską, rowerem lub pieszo.

Oczekuje się, że nowy stadion giallorossich będzie miał pojemność około 55 000, z możliwością zwiększenia tej liczby do 62 000 na specjalne okazje. 5500 miejsc byłoby przeznaczonych na loże VIP. Powstałyby również duże parkingi z 10 000 miejsc dla motorowerów i rowerów oraz ponad 4 000 miejsc dla samochodów.

Zobacz również: Leao wreszcie podpisze nowy kontrakt z Milanem? Di Marzio zdradza szczegóły

Komentarze