Prokuratura zażadałą konkretnej kary dla Juventusu

Juventus może jeszcze cały czas wypaść ze strefy drużyn, które zajmują w tabeli Serie A miejsce premiowane gra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Serwis Calcio e Finanza podaje, że prokurator Włoskiej Federacji piłkarskiej Giuseppe Chine domaga się, aby klubu z Turynu został ukarany odjęciem 11 punktów w związku z procesem dotyczącym zysków kapitałowych.

Piłkarze Juventusu
fot. Imago / Sportphoto24 Na zdjęciu: Piłkarze Juventusu
  • Cały czas Juventus oczekuje decyzji w sprawie procesu zysków kapitałowych
  • Calcio e Finanza podała, że prokuratura oczekuje kary odjęcia 11 punktów
  • Werdykt może zostać ogłoszony w poniedziałek 22 maja wieczorem lub we wtorek 23 maja rano

Juventus może w kolejnym sezonie wypaść z europejskich pucharów

Juventus w tej kampanii nie wygra na pewno Ligi Europy, a także Pucharu Włoch. Szanse na mistrzostwo Serie A stracił już dawno, uznając ostatecznie wyższość SSC Napoli. Jednocześnie turyńczycy ostatnio koncentrują się tylko na tym, aby zakończyć rozgrywki ligowe w TOP 4, aby móc grać w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Tymczasem Calcio e Finanza podaje, że cały czas nad klubem z Turynu są czarne chmury związane z karami w postaci odjęcia punktów. Już raz Juventus miał odjęte 15 oczek, ale po odwołaniu decyzja została zawieszona w kwietniu.

Najnowsze wieści sugerują, że prokurator FIGC Giuseppe Chine zażądał kary odjęcia 11 punktów Juve. Ponadto oczekuje ośmiomiesięcznego zawieszenie dla takich działaczy jak: Pavel Nedved, Paolo Garimberti, Assi Grazioli-Venier, Caitlin Mary Hughes, Danieli Marilungo, Francesco Roncaglio i Enrico Vellano.

Żadne nowe opcje na wyroki nie zostały wydane na Andrea Agnelliego, Maurizio Arrivabene, Fabio Paraticiego i Federico Cherubiniego, których kary zostały potwierdzone przez Izbę Gwarancyjną.

Czytaj więcej: Juventus w oczekiwaniu na werdykt Federalnego Sądu Apelacyjnego

Komentarze