Prezydent FIGC chce otwarcia stadionów dla kibiców

Mistrz Serie A Inter Mediolan
Mistrz Serie A Inter Mediolan fot. PressFocus

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej zwrócił się do włoskiego rządu z konkretną prośbą. Gabriele Gavina chciałby, aby stadiony we Włoszech zostały ponownie otwarte dla kibiców w nowym sezonie.

  • Wciąż nie wiadomo, w jakich realiach odbywać się będą mecze Serie A w kolejnej kampanii
  • Nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie obecności kibiców na trybunach
  • Działać w sprawie zaczął sternik włoskiej centrali

Serie A ponownie z kibicami na trybunach?

Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarski według informacji Sky Sport Italia napisał list do władz kraju, co ma skutkować podjęciem konkretnej decyzji. Na temat skutków pandemii i strat finansowych wypowiedział się ostatnio dyrektor sportowy Interu Mediolan Beppe Marotta.

– Życzyłbym sobie, aby rząd wkrótce ponownie otworzył stadiony. Dochody z dni meczowych są ważnym elementem finansowym dla klubu – mówił działacz Nerazzurrich w trakcie konferencji prasowej.

– Władze ligi i kluby prowadza już rozmowy w sprawie ponownego otwarcia stadionów. Są miliony ludzi, którzy zostali zaszczepieni, a otwarcie stadionów może sprawić, że jeszcze więcej ludzi się zaszczepi – kontynuował Marotta.

– Wiemy, że stadiony mogą zostać ponownie otwarte dla kibiców. Nie wiemy tylko, czy w całości, czy częściowo. W każdym razie byłby to już jakiś krok do przodu – przekonywał przedstawiciel Interu.

– Po pierwsze atmosfera spotkania bez kibiców jest smutna. Po drugie, ale nie najważniejsze, Inter stracuł 100 milionów euro między 2019 a 2021 rokiem – powiedział Marotta.

Nowy sezon ligi włoskiej wystartuje 21-22 sierpnia. Tymczasem w połowie lipca ma zostać ujawniony terminarz rozgrywek.

Czytaj więcej: Real Madryt zainteresowany napastnikiem Szwecji

Komentarze