Pogba przebił Neymara. Tyle Juventus płaci za minutę jego gry

La Gazzetta dello Sport analizuje konsekwencje finansowe powrotu Paula Pogby do Juventusu, szacując, że Francuz kosztował Starą Damę prawie 230 tys. euro za minutę gry w tym sezonie. Dla porównania Neymar, o którym jest równie głośno z powodu częstych kontuzji, kosztuje Paris Saint-Germain w trwającej kampanii nieco ponad 36 tys. euro za minutę gry.

Paul Pogba
PressFocus Na zdjęciu: Paul Pogba
  • Pogba rozegrał w tym sezonie tylko 35 minut
  • Francuz ma kontrakt warty 8 mnl euro za sezon
  • Pomocnik pobił pod względem kosztów za minutę gry Neymara

Juventus płaci krocie za minutę gry Pogby w tym sezonie

Paul Pogba w niedzielę doznał nowej kontuzji, o czym oficjalnie poinformował Juventus. Według mediów Francuz wróci do gry za około 20 dni, czyli po przerwie na mecze reprezentacji.

Pomocnik wrócił na Allianz Stadium jako wolny zawodnik zeszłego lata, ale w tym sezonie wystąpił tylko dwa razy jako rezerwowy. Pogba pojawił się na placu gry w meczach Serie A przwciwko Torino oraz Romie.

W sumie Pogba rozegrał 35 minut, będąc nieobecnym w 34 meczach. Biorąc pod uwagę jego kontrakt na 8 milionów euro rocznie, Gazzetta dello Sport szacuje, że Juventus płacił mu dotychczas prawie 230 000 euro za minutę gry w sezonie 2022-23, a dokładniej 228 571 euro.

29-latek wyglądał na zrozpaczonego po swoich badaniach lekarskich w poniedziałek, gdy okazało się, że czeka go kolejna przerwa w grze. Zawodnik odmówił czekającym na niego fanom zdjęć oraz autografów. Jego umowa z Juventusem wygasa w czerwcu 2026 roku.

Zobacz również: Media: Pogba podłamany kolejnym urazem

Komentarze