Piątek o meczu z Juve: Salernitana zasługiwała na zwycięstwo

Krzysztof Piątek
PressFocus Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek uważa, że Salernitana zasługiwała na zwycięstwo w meczu z Juventusem. Drużyna z Salerno prowadziła do przerwy już 2:0, jednak po zmianie stron Stara Dama odrobiła straty i prawdopodobnie wygrałaby niedzielne starcie, gdyby nie fatalny błąd sędziego.

• Piątek zdobył gola w meczu z Juventusem
  • Polak wykorzystał rzut karny
  • Salernitana prowadziła dwoma bramkami do przerwy, jednak nie utrzymała prowadzenia

Piątek znów zaczął strzelać w Serie A

Salernitana rozegrała dobre zawody, co pokazała szczególnie w pierwszej części spotkania prowadząc dwoma bramkami. Z bardzo dobrej strony w tym pojedynku pokazał się też Krzysztof Piątek, który tuż przed przerwą wpisał się na listę strzelców pokonując z rzutu karnego Perina.

– Straciliśmy dzisiaj dwa punkty, ponieważ zasłużyliśmy na zwycięstwo. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie – powiedział Piątek w pomeczowym wywiadzie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników, ale musimy pracować jeszcze ciężej. W drużynie jest entuzjazm, na boisku jesteśmy jak rodzina i to mi się podoba – dodał polski napastnik.

Salernitana świetnie sobie radzi w tym sezonie Serie A. W przypadku zwycięstwa z Juventusem przeskoczyłaby w tabeli klub z Turynu. – Możemy dążyć do 10. miejsca w lidze, mamy do tego odpowiednią jakość – powiedział reprezentant Polski.