Paulo Sousa: Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa z Milanem

Rywalizację w 26. kolejki Serie A zamykało starcie Milanu z Salernitaną. W Mediolanie oba kluby podzieliły się punktami. Jak spotkanie ocenił Paulo Sousa, trener gości?

Paulo Sousa
PressFocus Na zdjęciu: Paulo Sousa
  • Salernitana wywiozła remis z San Siro
  • Jeden punkt gościom zapewnił Boulaye Dia
  • Na temat spotkania wypowiedział się Paulo Sousa

Sousa chwali podopiecznych. “Myśleliśmy, że możemy wygrac”

W poniedziałkowym meczu Milan zaledwie zremisował z Salernitaną. Goście zdołali odpowiedzieć na bramkę zdobytą przez Oliviera Gioroud i za sprawą Boulaye Dii doprowadzili do podziału punktów. Co po ostatnim gwizdku powiedział Paulo Sousa, który odpowiada za wyniki ekipy z Salerno?

– Mieliśmy znakomite okazje bramkowe. Czasami trochę za bardzo się wycofywaliśmy, co dawało naszym przeciwnikom zbyt dużo miejsca na boisku. Nadal musimy nad tym pracować. W pewnym momencie meczu myśleliśmy, że możemy zabrać trzy punkty do domu, ryzykowaliśmy nawet grę na trzech napastników, z Bonazzolim, Dią i Piątkiem. Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa.

– Staram się ulepszyć ten kolektyw, sprawić, by zespół był bardziej zwarty. Musimy wiedzieć, jak się bronić przed każdym. Zawsze skupiam się na umiejętności gry piłką. Nie możesz atakować bez kontroli nad futbolówką. Tworzymy szanse przeciwko każdemu, staramy się pomóc graczom lepiej zrozumieć przestrzenie.

Zobacz także:

Pioli o niespodziewanym wyniku: To stracona szansa
Stefano Pioli (AC Milan - US Salernitana 1919)

Pioli jest pewny: Nie zrobiliśmy wystarczająco dużo 26. kolejkę Serie A zamykało starcie AC Milan – Salernitana. Wynik spotkania w pierwszej minucie doliczonego czasu gry otworzył Olivier Giroud, natomiast 16 minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził Boulaye Dia. Co o zakończonym pojedynku powiedział Stefano Pioli, trener Rossonerich? – Nie myśleliśmy, że po golu praca

Czytaj dalej…

Komentarze