Mistrz świata rozważa zakończenie kariery piłkarskiej

Papu Gomez został oficjalnie zawieszony na dwa lata z powodu pozytywnego wyniku testu antydopingowego. Jeśli Argentyńczykowi się nie uda odwołać, to zakończy karierę piłkarską - poinformował Gaston Edul z telewizji TyC Sports.

Papu Gomez
Obserwuj nas w
IMAGO / Buzzi Na zdjęciu: Papu Gomez
  • Papu Gomez został zdyskwalifikowany przez FIFA na dwa lata
  • Wszystko wskazuje na to, że 35-latek tym samym zakończy piłkarską karierę
  • Poszkodowana w tej sytuacji jest Monza, która kilka tygodni temu podpisała z nim kontrakt

Papu Gomez oficjalnie zawieszony przez FIFA

Papu Gomez został oficjalnie zawieszony przez FIFA na dwa lata dyskwalifikacji z profesjonalnych rozgrywek z powodu otrzymania pozytywnego wyniku testu antydopingowego. Argentyńczyk był badany w październiku 2022 roku jeszcze grając dla Sevilli.

Lewoskrzydłowy pod koniec września tego roku podpisał umowę z włoską Monzą, ale już wiadomo, że najprawdopodobniej jego pobyt pod Mediolanem zakończy się po dwóch spotkaniach. Jeżeli 35-latkowi się nie uda odwołać, to weteran zakończy karierę piłkarską – podaje Gaston Edul z telewizji “TyC Sports”.

Papu Gomezowi grozi utrata medali mistrzostw świata oraz Ligi Europy, ale tytuły reprezentacji Argentyny i Sevilli nie są zagrożone, ponieważ więcej niż dwóch zawodników musiałoby uzyskać pozytywny wynik testu na obecność zakazanych środków.

Komentarze