Napoli – Cagliari: Azzurri wypunktowali słabych rywali

Victor Osimhen

SSC Napoli pokonało pewnie 2:0 Cagliari Calcio w ostatnim niedzielnym meczu szóstej kolejki Serie A. Tym samym Azzurri wrócili na fotel lidera rozgrywek.

Napoli w fantastycznej dyspozycji

SSC Napoli przystępowało do potyczki z Sardyńczykami z jasnym celem, którym było odniesienie szóstego zwycięstwa w sezonie. Azzurri przede wszystkim liczyli na dobrą dyspozycję Victora Osimhena. Nigeryjczyk w ostatnim czasie imponuje skutecznością. W szeregach gospodarzy spotkanie w wyjściowym składzie zaczął Piotr Zieliński, a u gości Sebastian Walukiewicz. Pomocnik zaliczył 69 minut, a defensor Cagliari 60 sekund mniej.

Zieliński już w 11. minucie pokazał się z dobrej strony, notując asystę przy golu Osimhena. Reprezentant Polski popisał się zagraniem z bocznego sektora boiska. Tymczasem napastnik Azzurrich dopełnił formalności, kierując piłkę do siatki. Po strzeleniu gola przez gospodarzy jakość spotkania spadła. Napoli kontrolowało boiskowe wydarzenia, a rywale byli tylko tłem.

W drugiej połowie wynik spotkania ustalił z kolei Lorenzo Insigne. Reprezentant Włoch wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Diego Godina na Osimhenie. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i podopieczni Luciano Spallettiego zanotowali szóste zwycięstwo w sezonie, po którym mają 18 punktów. Bilans bramkowy Azzurrich to 16 goli strzelonych i tylko dwa stracone.

W następnej kolejce ligowej Napoli zmierzy się na wyjeździe z Fiorentiną. Zanim jednak do tego dojdzie, to na drodze Azzurrich stanie jeszcze Spartak Moskwa w ramach Ligi Europy. Cagliari zmierzy się natomiast u siebie z Venezią.