Mourinho jednak ukarany za niesportowe zachowanie. Zabraknie go w derbach

Trener Romy Jose Mourinho przegrał apelację dotyczącą zawieszenia na dwa mecze za swój spór z czwartym sędzią Marco Serrą podczas spotkania z Cremonese, dlatego nie pojawi się na przy linii bocznej podczas pojedynków z Sassuolo i Lazio.

Jose Mourinho
PressFocus Na zdjęciu: Jose Mourinho
  • Mourinho przegrał apelację
  • Portugalczyk musi odbyć karę dwóch meczów zawieszenia
  • Portugalczyk nie pomoże Romie w nadchodzących derbach

Mourinho mecz z Lazio obejrzy z trubyn

Incydent miał miejsce podczas porażki Romy 1:2 z Cremonese, kiedy Serra i Mourinho odbyli krótką i żywą dyskusję przy linii bocznej co wywołało ostrą reakcję Portugalczyka, za którą szkoleniowiec został ukarany czerwoną kartką.

Po meczu został zawieszony na dwa ligowe spotkania. Mourinho od razu zapowiadał odwołanie od tej decyzji i tak też zrobił. Sąd tymczasowo zawiesił jego karę do ostatecznego wyjaśnienia sytuacji, dlatego Portugalczyk pojawił się na ławce Romy w ostatnim niedzielnym meczu Romy z Juventusem, który zakończył się wygraną rzymian.

Okazuje się jednak, że kara zawieszania została podtrzymana. To sprawia, że Mourinho nie pomoże swojemu zespołowi w dwóch najbliższych meczach. Szczególną stratą z pewnością będzie jego brak przy linii bocznej boiska podczas nadchodzących derbów Rzymu przeciwko Lazio.

Mówi się, że ukarany może zostać również sędzia Serra, który można zostać odsunięty przez Komisję Dyscyplinarną od najbliższych spotkań. Nie ma jednak potwierdzenia tych doniesień.

Zobacz również: Spalletti: scudetto nie jest formalnością

Komentarze