Juventus wydał komunikat w sprawie Milika

Arkadiusz Milik
fot. PressFocus Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w drugiej połowie niedzielnego starcia Juventusu z Monzą. Polak doznał urazu i dograł spotkanie do końca, lecz z wyraźnym grymasem na twarzy. W poniedziałek pojawił się komunikat “Starej Damy” dotyczący jego stanu zdrowia.

  • Arkadiusz Milik doznał kontuzji w trakcie meczu z Monzą
  • Badania wykazały uszkodzenie mięśnia lewego uda
  • Polaka nie zobaczymy na boisku przez minimum dwa tygodnie

Juventus musi radzić sobie bez Milika

Problemy nie opuszczają w ostatnim czasie Juventusu. W niedzielę “Stara Dama” doznała niespodziewanej porażki na własnym stadionie z Monzą. W drugiej połowie na boisku zameldował się Arkadiusz Milik, który swój występ przypłacił problemami zdrowotnymi.

Polski napastnik dograł spotkanie do końca, lecz wyraźnie doskwierał mu pewien dyskomfort. Na pomeczowej konferencji prasowej Massimiliano Allegri przyznał, że nie ominie go przerwa od gry. W poniedziałek Juventus wydał komunikat na temat jego stanu zdrowia.

„Dzisiaj rano Milik przeszedł badania radiologiczne w J|Medical, które wykazały średniego stopnia uszkodzenie mięśnia półbłoniastego lewego uda. Za dwa tygodnie piłkarz zostanie poddany nowej kontroli w celu dokładnego określenia terminu powrotu do zdrowia” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Oznacza to, że Milik nie pojawi się na boisku przez minimum dwa tygodnie. To poważna strata dla “Starej Damy”, gdyż Polak jest traktowany jako jej najlepszy ofensywny piłkarz. Za kilka dni turyńczycy zagrają w Pucharze Włoch z Lazio, a później zmierzą się w Serie A z Salernitaną i Fiorentiną.

Zobacz również:

Reprezentacja Polski powinna grać jak Stal Mielec
Robert Lewandowski (reprezentacja Polski)

Brzmi dziwnie. Ale tylko dla kogoś, kto nie śledzi PKO BP Ekstraklasy. Stal Mielec może być bowiem pewnym wyznacznikiem tego, jak powinna grać reprezentacja Polski. I dziś postaram się to udowodnić. Stal Mielec przykładem dla reprezentacji Polski Ekipa Adama Majewskiego stawia na solidną organizacje gry – pragmatyzm nie musi wiązać się wyłącznie z murowaniem Piłkarze

Czytaj dalej…

Komentarze