Media: Milan podjął decyzję ws. budowy nowego stadionu

Serwis Calciomercato.com informuje, że Milan podjął decyzję w sprawie nowego stadionu. Według włoskich dziennikarzy, rossoneri obecnie porzucili pomysł budowy nowego obiektu w miejscu istniejącego Stadio Giuseppe Meazza w dzielnicy San Siro.

AC Milan
PressFocus Na zdjęciu: AC Milan
  • Milan ma już dość problemów związanych z budową nowego stadionu
  • Klub zrezygnował z możliwości budowy obiektu w miejscu istniejącego Stadio Giuseppe Meazza
  • Rossoneri chcą wybudować stadion na prywatnym terenie

Milan wybuduje własny stadion?

Przez ostatnie miesiące pojawiały się doniesienia, że Inter i Milan chcą zburzyć istniejący istniejącego Stadio Giuseppe Meazza i w tym samym miejscu wybudować nowy obiekt. Projekt spotkał się jednak z licznymi przeszkodami natury biurokratycznej i właściwie od kilku miesięcy nie ruszył z miejsca.

Władze Milanu mają już dość braku postępów i postanowili działać samemu. Jak podaje Calciomercato.com, rossoneri zdecydowali, że będą dążyć do budowy nowego stadionu w innym miejscu, na prywatnym terenie, co znacznie skróci cały proces “papierkowy”. Klub nie będzie musiał czekać na pozwolenie w sprawie rozpoczęcia się prac, bo obiekt nie powstanie na terenach miejskich.

Pierwszym wyborem jest były tor wyścigowy La Maura, znajdujący się zaledwie około pięciu minut jazdy samochodem od obecnego stadionu w dzielnicy San Siro. Wiele wskazuje na to, że w kolejnych tygodniach możemy spodziewać się już konkretnych działań w tym kierunku. Natomiast bardzo interesującą kwestią jest to, jak w takiej sytuacji zachowają się władze Interu, które również będą musiały działać na własną rękę w sprawie budowy nowego obiektu.

Zobacz również: Olkiewicz w środę #56. Biedny pan trener Fernando Santos

Komentarze