Lecce ogłosiło nowego szkoleniowca. Na ratunek trener z doświadczeniem w Serie A

Lecce w poniedziałek podjęło decyzję o rozstaniu z Roberto D'Aversą. Włoski klub bardzo szybko znalazł jego następcę. Nowym trenerem drużyny został Luca Gotti.

Luca Gotti
Obserwuj nas w
Imago / Francesco Scaccianoce Na zdjęciu: Luca Gotti
  • Roberto D’Aversa w poniedziałek stracił pracę w Lecce
  • Lecce ogłosiło, że nowym trenerem został Luca Gotti
  • 56-latek ostatnio pracował w Spezii, gdzie występowało kilku reprezentantów Polski

Luca Gotti nowym trenerem Lecce

Lecce po karygodnym zachowaniu swojego trenera po meczu z Hellasem zdecydowało, że rozstanie się z Roberto D’Aversą. Włoch stracił panowanie nad sobą i wbiegł na murawę, gdzie uderzył w głowę zawodnika rywali. Za swoje zachowanie w konsekwencji stracił pracę.

POLECAMY TAKŻE

Włoski klub nie zwlekał z podjęciem decyzji o wyborze nowego szkoleniowca. Zaledwie dwa dni po rozstaniu z poprzednim trenerem Salentini ogłosili nazwisko nowego opiekuna, który przejmie obowiązki przynajmniej do końca sezonu. W najbliższej kolejce podczas meczu z Salernitaną na ławce trenerskiej zadebiutuje Luca Gotti.

56-latek to postać bardzo dobrze znana we włoskim futbolu. Wcześniej pracował w Spezii, gdzie spotkał kilku reprezentantów Polski. Jednak najbardziej pamiętany jest z pracy w Udinese, gdzie był trenerem w latach 2019-2021. Gotti podpisał kontrakt z Lecce do końca sezonu z automatycznym przedłużeniem umowy w przypadku uniknięcia spadku.

Lecce na ten moment zajmuje 16. miejsce w Serie A z dorobkiem 25 punktów. Nad strefą spadkową mają zaledwie jeden punkt przewagi.

Komentarze