Zalewski zaliczył epizod w derbach Rzymu

Nicola Zalewski

AS Roma przegrała w niedzielnym spotkaniu szóstej kolejki ligi włoskiej z Lazio 2:3. W szeregach Giallorossich premierowy występ w tym sezonie zaliczył z kolei Nicola Zalewski, który pojawił się na placu gry w trakcie Derby della Capitale w 82. minucie.

• AS Roma nie będzie miło wspominał niedzielnych derbów Rzymu
  • Giallorossi musieli uznać wyższość Orłów, których do zwycięstwa poprowadzili Felipe Anderson i Ciro Immobile
  • Okazję do gry w Derby della Capitale otrzymał Nicola Zalewski

Fantastyczne derby Rzymu, Zalewski zagrał przeciwko Lazio

Nicola Zalewski zaliczył ponad 10 minut gry w derbowym meczu, który miał miejsce na Stadio Olimpico w Rzymie w ramach Serie A. Reprezentant Polski pojawił się na boisku w miejsce Ricka Karsdorpa.

Dla Zalewskiego był to drugi występ w lidze włoskiej, a ogólnie trzeci występ w ekipie ze stolicy Włoch. Debiut 19-latek zaliczył w maju tego roku w wygranym przez Romę 5:0 starciu z Crotone. Zalewski zaliczył w tej konfrontacji asystę.

W niedzielnej konfrontacji polski pomocnik nie wyróżnił się niczym specjalnym. Ostatecznie drużyna Jose Mourinho przegrała 2:3, ponosząc drugą porażkę w trakcie trwającej kampanii.

Giallorossi po rozegraniu sześciu kolejek legitymują się dorobkiem 12 punktów na koncie. Tymczasem kolejny bój w Serie A stołeczna ekipa rozegra już 3 października, mierząc się w roli gospodarza z Empoli. Zanim jednak do tego dojdzie, to Roma zmierzy się jeszcze z Zorią Ługańsk w Lidze Konferencji Europy.