Napastnik Interu Mediolan, Lautaro Martinez przyznał, że jego intencją jest pozostanie na San Siro. Argentyńczyk ucina tym samym wszelkie spekulacje na temat jego przyszłości w zespole nerazzurrich.

• Napastnik wyraził jednak chęć dalszego pobytu w Interze Mediolan
  • Argentyńczyk jest kluczowym zawodnikiem nerazzurrich w ostatnich latach

“Chcę zostać w Interze Mediolan”

Lautaro Martinez jest łączony od dłuższego czasu z transferem do Chelsea i Tottenhamu. W Spurs ponownie spotkałby się z Anotnio Conte, z którym współpracował w Interze Mediolan. Z kolei w drużynie The Blues znów mógłby stworzyć duet napastników z Romelu Lukaku, który na Stamford Bridge przeniósł się rok temu.

Jednak pomimo powiązań między nim a przeprowadzką do Londynu, mistrz Włoch z sezonu 2020/21 dał jasno do zrozumienia, że nie planuje odchodzić z Interu tego lata, mimo braku mistrzostwa.

– Nie otrzymałem wiadomości od klubu, ale na dzień dzisiejszy chcę kontynuować swoją karierę w Interze Mediolan – powiedział Lautaro Martinez. – Mój plan jest jasny. Naprawdę chcę zostać na San Siro.

Martinez był w składzie reprezentacji Argentyny, która wygrała 3:0 z Włochami w Finalissima na stadionie Wembley w środę wieczorem, w meczu, w którym zwycięzcy Copa America zmierzyli się z mistrzami Europy.

Napastnik Interu strzelił pierwszego gola w pierwszej połowie, kontynuując swoje imponujące osiągnięcie z 20 golami w 38 występach dla Albicelestes. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył tuż przed przerwą Angel Di Maria, a Paulo Dybala dołożył trzecie trafienie w ostatnich minutach meczu.

Od czasu transferu do Interu z Racing Club w 2018 roku, Lautaro Martinez zdobył 74 bramki w 180 występach we wszystkich rozgrywkach dla nerazzurrich, z czego 58 goli padło w Serie A.